۲۱۲۰ میلیارد ریال پروژه سرمایه‌گذاری در خراسان رضوی به تصویب رسید
کد خبر: 1012025
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FGz
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۳
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: برای حمایت از سرمایه‌گذاران تاکنون هزار و ۲۴۶ تفاهمنامه در قالب پروژه‌های سرمایه‌گذاری با مبلغ ۲ هزار و ۱۲۰ میلیارد ریال در شهرستان‌های این استان به امضا رسیده که اجرای آنها ۴۸ درصد پیشرفت داشته است.

علی رسولیان افزود: ۳۳۸ پروژه از این تعداد به عنوان پروژه‌های بزرگ دارای بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و بیش از ۱۰۰ نفر اشتغال در نظر گرفته شده است که برای هر یک از آنها کارگروه ستاد تسهیل با حضور استاندار برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: تاکنون ۱۹۳ پروژه بزرگ سرمایه‌گذاری در خراسان رضوی مورد مطالعه دقیق قرار گرفته و از این تعداد ۶۱ فقره در کارگروه ستاد تسهیل بررسی و تعیین تکلیف شده است.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: طی نشستی با وزیر امور اقتصادی و دارایی به منظور تامین مالی این پروژه‌های بزرگ، کمیته تامین مالی به ریاست معاون بانک و بیمه این وزارتخانه و مدیران بانکها تشکیل شد که تاکنون ۳۰ پروژه از پروژه‌های بزرگ سرمایه‌گذاری استان در این کمیته بررسی و ۱۴ پروژه به میزان ۲۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال تامین مالی شده است.

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی خراسان رضوی افزود: با وجود همه شرایط دشوار حاکم بر استان در نتیجه تحریم‌ها و شیوع کرونا، خراسان رضوی نسبت به دیگر استان‌های کشور وضعیت بهتری دارد و شاخص‌های اقتصادی استان در بسیاری از موارد از متوسط کشوری بهتر است و دلیل عمده آن وجود پربرکت مضجع شریف حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و وفاق و همدلی در استان است.

رسولیان ادامه داد: قیمت بیشتر اقلام در خراسان رضوی از متوسط کشوری کمتر یا برابر با آن است، قیمت مرغ و تخم مرغ در این استان از متوسط کشوری کمتر و قیمت گوشت قرمز در حد متوسط کشوری است.

وی گفت: تعداد واحدهای راکد شهرک‌ها و نواحی صنعتی در کشور ۲۱ درصد اما در خراسان رضوی ۱۶ درصد است این در حالی است که عمده واحدهای صنعتی در این استان در زمره واحدهای کوچک و متوسط و آسیب پذیر بوده و باید میزان تعطیلی آنها بیشتر از سایر مناطق کشور باشد.

معاون استاندار خراسان رضوی افزود: براساس اعلام مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری این استان هفت درصد و نرخ مشارکت اقتصادی آن بالا است، همچنین به خاطر اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی – فرهنگی، نرخ بیکاری روستایی استان در حال کاهش است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار