۲۹۶ میلیارد ریال به مشاغل متضرر از کرونا پرداخت شد
کد خبر: 1011864
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FEO
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی:
رسولیان گفت:تا امروز ۲۹۶ میلیارد و ۷۶۰ میلیون ریال تسهیلات از مجموع ۲۸ هزار و ۶۸۰ میلیارد ریال سهم استان از منابع مالی که دولت برای صاحبان کسب و کارهای متضرر از کرونا اختصاص داده بود توسط بانکها پرداخت شده است.

علی رسولیان در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری خراسان رضوی با بیان اینکه بانکها هر چه سریعتر نسبت به اطلاع رسانی به متقاضیان تسهیلات ویژه کسب و کارهای متضرر از کرونا و پرداخت آن شتاب کنند تا بتوان این منابع مالی را به طور کامل در استان جذب کرد، گفت: بانکها اجازه ندارند شروط بی دلیلی را برای متقاضیان تسهیلات ویژه کسب و کارهای متضرر از کرونا بگذارند و باید طبق شیوه‌نامه عمل کرده و هر چه قدر می‌توانند فرآیند پرداخت را تسهیل کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: مشکلات سامانه کارا برای ثبت نام متقاضیان تسهیلات و اشکالات مربوط به عدم ثبت مشخصات آنان باید به تهران اعلام شود تا با رفع مشکل هر چه سریعتر متقاضیان بتوانند تسهیلات مورد نیاز خود را از سیستم بانکی دریافت کنند.

رسولیان افزود: بانکها در صورتی که با عدم به حد نصاب رسیدن ثبت نام شدگان در سامانه کارا مواجه شدند بلافاصله مراتب را به دستگاه اجرایی مربوطه اعلام کنند تا اشکالات مربوط به ثبت نام متقاضیان از سوی آن دستگاه برطرف شود.

وی اضافه کرد: در صورت عدم مراجعه فرد به بانک برای دریافت تسهیلات، متصدیان هر شعبه موظف هستند از طریق ارسال پیامک، مراجعه آنها به بانک و تشکیل پرونده را متذکر شوند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی به بانکهای اقتصاد نوین، انصار، شهر، گردشگری و موسسات اعتباری ملل و حکمت که نمایندگان آنها در نشست امروز حضور نداشتند تذکر جدی داد و از دبیرخانه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری خواست این تذکر را به صورت نامه کتبی برای آنها ارسال کنند.

رسولیان با اشاره به شرایط بد اقتصادی در کشور گفت: تحریم‌ها و شیوع کرونا وضعیت اقتصادی کل کشور را دچار مشکل کرده و هنر ما در این شرایط آن است که از فرصتها بهترین استفاده را کنیم.

وی ادامه داد: بروز مشکلات ناشی از تحریم‌ها و شیوع بیماری کووید ۱۹، برکاتی نیز برای خراسان رضوی به همراه داشته، به طوری که قطع واردات کالاها به کشور تولید مشابه آنها را در استان رونق داده و در مجموع وضعیت بنگاه‌های اقتصادی را بهتر کرده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: بانکها فعالیت‌های مثبت زیادی انجام می‌دهند اما به دلیل عدم اطلاع رسانی این فعالیتها از طریق رسانه‌ها، عملکرد آنها برای افکار عمومی تبیین نمی‌شود به عنوان مثال بانک سینا در قالب "طرح مهرآفرین" به رانندگان تاکسی تسهیلات پرداخت کرده است که در زمره عملکرد مطلوب بانکها به شمار می‌رود گرچه برخی بانکها نیز کار مثبت سایر بانکها را ضایع می‌کنند.

رسولیان افزود: براساس ابلاغیه جدید بانک مرکزی باید ۵۰ درصد از پرداخت منابع مالی بانکها در استان محل استقرار آنها انجام گیرد که برخی بانکهای استان در این زمینه به خوبی عمل کرده‌اند اما برخی بانکها منابع زیادی جمع آوری می‌کنند و هیچ پرداختی در استان ندارند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار