اراضی ملی با اجرای برنامه‌های حفاظتی و حراستی رفع تصرف شد
کد خبر: 1011727
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FCB
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۸
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل:
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: سه هزار و 900 هکتار از اراضی ملی استان اردبیل با اجرای برنامه‌های حفاظتی و حراستی رفع تصرف شد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، شهامت هدایت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با اجرای برنامه‌های مدون حفاظتی و حراستی علاوه بر جلوگیری از تخریب و آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع، سه هزار و 900 هکتار اراضی ملی این استان از دست سودجویان رفع تصرف شد.

وی ضمن تاکید بر لزوم برخورد قانونی با غارتگران بیت‌المال و تخریب‌کنندگان منابع طبیعی از افزایش جریمه 80 میلیون ریالی برای تخریب هر هکتار اراضی ملی در سال جاری خبر داد و افزود: پارسال و چهار ماه امسال با همکاری دستگاه قضایی بخش مهمی از اراضی تصرف شده از دست افراد سودجو و فرصت‌طلب خلع ید و به دولت برگردانده شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل همچنین با اشاره به اجرای طرح کاداستر با هدف تثبیت مالکیت اراضی ملی بیان کرد: تثبیت 330 هزار هکتار از اراضی ملی استان در دستور کار امسال اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اردبیل بوده و بیش از 70 درصد آن تحقق یافته است.

هدایت تصریح کرد: امسال آمار مربوط به تخریب جنگل و مرتع نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته و همکاری مردم و تلاش حافظان منابع طبیعی از تخریب مراتع و جنگل‌های استان جلوگیری کرده است.

وی با بیان اینکه بیشترین کشفیات چوب قاچاق جنگلی در شهرستان خلخال و در سال جاری اتفاق افتاده است، گفت: در این مدت علاوه بر کشف 10 تن چوب آلات جنگلی قاچاق توسط یگان حفاظت اداره منابع طبیعی خلخال بیش از 43 تن چوب جنگلی قاچاق توسط نیروی انتظامی کشف و محموله‌های قاچاق توقیف شده‌اند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل با اشاره به اینکه بیش از 80 درصد از جنگل‌های موجود استان اردبیل در حوزه شهرستان خلخال واقع شده به اهمیت حفظ و حراست از این موهبت الهی تاکید کرد و گفت: جنگل‌های قد کوتاه ارس و بنه این  شهرستان ذخیره‌گاه ژنتیکی گونه‌های نادر درختی کشور هستند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار