ژست دلسوزانه سفیر آمریکا در لبنان؛ می‌خواهیم بخشی از راه‌حل باشیم
کد خبر: 1011601
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FA9
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۸
سفیر آمریکا در لبنان مدعی شد، واشنگتن قصد محاصره لبنان را ندارد و نمی‌خواهد ملت لبنان را از دلار یا کمک محروم کند.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: «دورتی شیا» سفیر آمریکا در لبنان در گفتگو با وبگاه لبنانی «مصدر دبلوماسی» مدعی شد، آمریکا دنبال «محروم کردن ملت لبنان از دلار یا کمک» نیست.

وی ادعا کرد: ما لبنان را محاصره نمی‌کنیم؛ همانطور که قبلا گفتم ما می‌خواهیم بخشی از راه‌حل باشیم، دولت لبنان را به انجام اصلاحات ضروری تشویق می‌کنیم و گاهی متاسفانه این اتفاق به شیوه منفی رخ می‌دهد.

شیا ضمن اشاره به حضور ۳۰۰ شرکت آمریکایی در لبنان گفت: بسیاری از تاجران آمریکایی منتظرند تا میزان تمایل دولت لبنان را برای انجام اصلاحاتی که از آن‌ها سخن گفته‌ایم، ببینند... تمام جامعه بین‌الملل و نه فقط آمریکا بر چند نکته اتفاق‌نظر دارند که از جمله آن‌ها ضرورت اصلاحات ریشه‌ای در بخش برق لبنان و وجود اصلاحات ضروری در بخش گمرک است دولت میلیارد‌ها دلار از درآمد‌ها را در طول چند سال از دست داده است، اصلاحاتی در بخش ارتباطات و بخش بانکی وجود دارد، بخش‌های مختلف از مشکلاتی مانند فساد یا سوءمدیریت در رنج هستند؛ بهترین نسخه برای جذب شرکت‌ها، شفافیت است.

وی سپس مدعی شد، درباره اقدامات آمریکا و سیاست‌های آن در لبنان سوءتفاهم‌هایی پیش آمده که وی تلاش می‌کند با آن‌ها مقابله کند.

شیا در ادامه ارتش لبنان را یک پایه و ستون اصلی در این کشور خواند و افزود: هنگامی که به میزان سرمایه‌گذاری آمریکا در لبنان در طول چند دهه نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که از سال ۲۰۰۵ بیش از دو میلیارد دلار به ارتش لبنان و نیرو‌های امنیت داخلی آن به علاوه نیرو‌های امنیتی دیگر که تحت مدیریت وزارت کشور هستند، اختصاص داده‌ایم... ما این‌ها را شرکایی واقعا قوی می‌دانیم، زیرا بر حمایت از لبنان و ثبات و حاکمیت آن متمرکز هستند.

وی در اشاره به نیرو‌های حافظ صلح سازمان ملل در جنوب لبنان «یونیفل» مدعی شد، از نظر آمریکا یونیفل به وظیفه خود بر اساس قطعنامه شورای امنیت به صورت کامل عمل نکرده و این موضوع باید حل شود.

سفیر آمریکا در حالی ادعای کمک به لبنان را مطرح می‌کند که با برخی تحرکات و مداخلات اخیر خود بر تنش این کشور افزوده و این اقدامات مورد اعتراض برخی لبنان‌ها قرار گرفته است.

شیا از طریق دوستان مشترک، پیام‌های تندی برای «حسان دیاب» نخست‌وزیر لبنان فرستاده و وی را متهم به اجرای دستورکار‌های حزب‌الله کرده است
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار