سخنگوی وزارت خارجه: ایران آماده گفتگو با کشور‌های منطقه است
کد خبر: 1011569
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004F9d
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی تأکید کرد که ایران همواره آماده گفتگو با همه کشور‌های منطقه است و هیچ راه‌حلی جز گفتگو برای حل‌وفصل سوءتفاهم‌ها و اختلافات وجود ندارد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: سید عباس موسوی که همراه با وزیر امور خارجه کشورمان به عراق سفر کرده است در بغداد اظهار داشت: در خصوص عربستان هم ما بار‌ها تلاش و سیاست اصولی و ثابت خود را اعلام کردیم و این بستگی به دولت و مقام‌های این کشور دارد که چگونه و با چه دیدگاهی به پیشنهاد ما برای همکاری و گفتگو‌های منطقه‌ای پاسخ دهند.

وی گفت که جمهوری اسلامی ایران همواره با این شرایط آماده گفتگو و همکاری با همه کشور‌های منطقه است.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به این پرسش که آیا جمهوری اسلامی ایران برای توسعه همکاری‌ها و حل‌وفصل مسائل منطقه‌ای آماده گفتگو با همسایگان است، به ایرنا گفت که ایران همواره خواهان ثبات، امنیت و آرامش در منطقه است.

موسوی در مصاحبه با ایرنا تأکید کرد: هیچ راه‌حل جایگزینی به‌جز گفتگو برای حل‌وفصل مسالمت‌آمیز سوءتفاهم‌ها و اختلاف‌ها وجود ندارد و معتقدیم که راهکاری دیگر در این باره مؤثر واقع نخواهد بود.

وی ادامه داد: با وجود این شرایط جمهوری اسلامی ایران همواره بر گفتگو میان کشور‌های منطقه به‌دور از دخالت‌های بیگانگان اعتقاد دارد و یگانه راه ثبات و بازگشت امنیت، حتی رونق اقتصادی منطقه را همکاری و هم‌افزایی منطقه‌ای می‌دانیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان بیان کرد: برای جمهوری اسلامی ایران، منطقه قوی و مقتدر اهمیت دارد؛ اگر منطقه‌ای قوی داشته باشیم، کشور‌های مقتدر داریم و به‌طور قطع می‌توانیم با یکدیگر همکاری کنیم.

موسوی تأکید کرد که جمهوری اسلامی ایران همچنان به رویکرد گفتگو و همکاری اعتقاد دارد.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار