صنعت برق خراسان در سال «جهش تولید» خود را حامی تولید می‌داند
کد خبر: 1011563
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004F9X
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۸
مدیر امور انتقال نیروی شمال شرکت برق منطقه‌ای خراسان:
مدیر امور انتقال نیروی شمال شرکت برق منطقه‌ای خراسان با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری سال 99 را به عنوان سال جهش تولید نام‌گذاری کرده‌اند، گفت: صنعت برق خراسان تلاش کرده تا در این سال فراتر از وظایف خود از تولید حمایت کند.

صادق مصدق در خصوص یکی از اقدامات صنعت برق خراسان جهت رفع عیب از مقره‌های اتکایی باسبار پست 400 کیلوولت جاجرم با حفظ شرایط پایدار تولید برای صنایع بهره‌بردار از این پست اظهار کرد: 11 پست اختصاصی با متوسط دیماند حدود 30 مگاولت‌آمپر و مجموع 330 مگاولت‌آمپر به شبکه تحت مسئولیت این امور متصل است که دارای شرایط خاص و حساسیت بالایی نیز است. 

وی ادامه داد: یکی از این پست‌ها، پست 400 کیلوولت جاجرم است که کارخانه آلومینای جاجرم نیز از آن تغذیه می‌کند. این کارخانه تولیدکننده آلومینیوم از طریق یک فرایند الکتروشیمیایی است که محصول خود را به صورت مذاب و در قالب شمش‌های آلومینیومی تولید می‌کند. باید توجه داشت فرایند تولید آلومینیوم به این روش شکلی مستمر داشته و نباید به هیچ عنوان این فرایند قطع شود. در واقع با قطع فرایند تولید، کارخانه مزبور متحمل هزینه‌های گزافی خواهد شد. 

مدیر امور انتقال نیروی شمال شرکت برق منطقه‌ای خراسان اضافه کرد: اخیرا در پست جاجرم تعدادی از قطعات نگه‌دارنده باسبار نیاز به تعویض داشت که حتما باید عملیات با خاموشی برق انجام می شد و قطعا کارانه آلومینا را دچار وقفه و احتمالا آسیب به خط تولید می‌کرد. 

مهندس مصدق با تاکید بر اینکه انجام صحیح و مطمئن عملیات در پست جاجرم نیازمند هماهنگی و همکاری بین واحدهای مختلف بود، تصریح کرد: در نهایت با حضور کارشناسان امور انتقال نیروی شمال، دفتر خدمات مشترکین، امور دیسپاچینگ شمال شرق، شرکت پیمانکار(فناوران)، کارشناسان کارخانه آلومینا و شرکت توزیع خراسان شمالی جلسات مشترکی برگزار شد و نهایتا طی کار گروهی مطلوبی عملیات به خوبی به انجام رسید.

وی گفت: برای انجام عملیات تقاضای 3 ساعت خاموشی شد. کارخانه آلومینا نیز اعلام کرد با خاموشی به مدت 3 ساعت دچار مشکل نمی‌گردد. البته قرار شد 25 مگاولت‌آمپر نیز به این کارخانه بار داده شود تا گرم‌کن‌های آلومینیوم کارخانه مذاب بماند. این خاموشی از ساعت 6 تا 9 صبح به صنعت برق داده شد و با کار تیمی خوبی که انجام گرفت، موفق شدیم تعویض مقره‌های اتکایی که 3 ساعت زمان می‌برد را در مدت یک ساعت و 40 دقیقه با استانداردهای لازم به سرانجام برسانیم. 

مدیر امور انتقال نیروی شمال شرکت برق منطقه‌ای خراسان با بیان اینکه امسال به جهت اینکه از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال جهش تولید نام گرفته، صنعت برق خراسان نیز بر خود لازم دیده از تولید حمایت کند، عنوان کرد: در این مسیر فراتر از وظایف خود عمل کرده‌ایم. عملیات تعمیر مذکور نیز به نحوی انجام شد که خدشه‌ای به فرایند تولیدات کارخانه آلومینا که جنبه استراتژیک دارد، وارد نشود. 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار