اصلاً ما هم اصلاح‌طلب نیستیم!
کد خبر: 1011416
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004F7A
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۲
اصلاح‌طلبان اصلاح‌طلب بودن روحانی را رد کردند، دولت او را غیر اصلاح‌طلب نامیدند، برخی از میان خودشان را اصلاح‌طلب بدلی نامیدند و ... فقط برای آنکه بگویند ناکارآمدی دولت روحانی تقصیر ما نیست. حالا این روند انکار اصلاح‌طلب بودن دیگران برای فرار از مسئولیت‌پذیری به جایی رسیده که علی تاجرنیا، محکوم امنیتی فتنه ۸۸ حتی اصلاح‌طلبی فراکسیون امید مجلس را هم رد می‌کند! او در مصاحبه‌ای با روزنامه آرمان، علاوه بر رد اصلاح‌طلبی فراکسیون امید، تأیید صلاحیت شدگان انتخابات را احزاب اهل تعامل نامید: «زمانی که تیپ‌های پیش‌رو در انتخابات مجلس تأیید صلاحیت نشدند و احزاب اهل تعامل فقط توانستند تأیید شوند، جهت‌گیری‌ها به نفع حضور در عرصه قدرت است. در ادامه این روند باعث شده که جریان هر روز بیشتر از سرمایه اجتماعی خود فاصله بگیرد و در انتخابات ریاست‌جمهوری از فردی مانند حسن روحانی حمایت کند. یا در انتخابات مجلس از نمایندگانی حمایت کرده که عمدتاً نه اصلاح‌طلب بودند و نه تفکر اصلاح‌طلبی داشتند، ولی از سرناچاری و برای اینکه در قدرت سهمی داشته باشد از آن‌ها حمایت کرده. فراکسیون امیدی تشکیل داده که این فراکسیون الزاماً معدل خاص اصلاح‌طلبی نداشته و طبیعتاً چنین فراکسیونی قادر نخواهد بود اهداف اصلاح‌طلبی را پیش ببرد».

لیست امید برای انتخابات مجلس دهم با نظر شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان بسته شد و تک تک افراد لیست از فیلتر این شورا گذشتند، اما ناکارآمدی فراکسیون امید که عیان شد، اصلاح‌طلبان سعی کردند به جای پذیرش مسئولیت، نسبت خود با آن را تکذیب کنند!

چندی پیش صادق زیباکلام، فعال سیاسی اصلاح‌طلب با نقد رفتار همقطاران خود گفته بود: «انتخابات دوم اسفند ۹۸ نقطه پایان رسمی اصلاح‌طلبان بود. نه به واسطه آن که بخش قابل‌توجهی از نامزد‌های اصلاح‌طلب تأیید صلاحیت نشدند بلکه بیشتر به واسطه آنکه حتی اگر نامزد‌های این جریان تأیید صلاحیت هم شده بودند، آنان بخت و اقبالی در آن انتخابات نداشتند. مشکل اصلی اصلاح‌طلبان آن بود که بیش از دو سال می‌شد بدنه اجتماعی‌شان را از دست داده بودند، اما نمی‌خواستند این واقعیت تلخ را بپذیرند. افول جریان اصلاح‌طلب از بعد از مجلس دهم و تشکیل فراکسیون امید آغاز شد. انتخابات ۲۹ اردیبهشت ۹۶ و نحوه عملکرد آقای روحانی در دولت دومش، روند فروپاشی جریان اصلاحات را سرعت بخشید».

اگر قرار باشد خواص اصلاح‌طلبان، هر ناکارآمدی که از فرد یا نهاد دست اصلاح‌طلبان دیدند، به انکار نسبت خود با آن بپردازند، کم کم باید خود را هم انکار کنند. مثلاً در مورد همین علی تاجرنیا که تلاش می‌کند برای عملکرد بد فراکسیون امید توجیه بتراشد، این سؤال وجود دارد که خود شما نماینده مجلس ششم بودید و چنان عمل کردید که تا سه دوره بعد، اصلاح‌طلبان در مجلس در اقلیت بودند. آیا شما هم اصلاح‌طلب نبودید؟
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار