سرقت موبایل با ترفند مسافرکشی
کد خبر: 1011081
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004F1l
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۵
مجرم سابقه‌دار که با همدستی دو مرد و یک زن در پوشش مسافربری گوشی تلفن همراه مسافران را با ادعای کرایه مجانی سرقت می‌کرد به همراه اعضای باندش بازداشت شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: چندی قبل زن جوانی مأموران کلانتری‌۱۱۵ رازی را از سرقت گوشی تلفن همراهش با خبر کرد. او گفت: در میدان منیریه منتظر تاکسی بودم تا به خیابان قزوین بروم. لحظاتی بعد یک خودروی پراید یشمی رنگ توقف کرد و بعد از گفتن مسیرم در صندلی جلو سوار شدم. راننده مردی حدوداً ۵۰‌ساله بود و زن و مردی هم در صندلی عقب ماشین سوار بودند. بعد از طی مسافتی راننده به سمت من خم شد و در ماشین را باز و بسته کرد و گفت که از مدتی قبل در ماشینش خراب است. او چند بار این کار را تکرار کرد و بابت این کارش هم عذرخواهی کرد. زن جوان ادامه داد: پس از طی شدن مسافتی راننده به من گفت که مقصدش خیابان قزوین نیست و اشتباه متوجه شده‌است و من را کنار خیابان پیاده کرد. وقتی خواستم کرایه‌اش را حساب کنم گفت که صلواتی است و از مسیر دور شد. بعد از آن بود که متوجه شدم گوشی تلفن همراهم را سرقت کرده‌است که از او شکایت دارم.

بعد از مطرح شدن شکایت پرونده به دستور قاضی به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران فرستاده شد. با اطلاعاتی که شاکی در اختیار پلیس گذاشت کارآگاهان گوشی تلفن همراه وی را رد‌یابی و ۱۶‌تیرماه دارنده گوشی را که مرد جوانی به نام محسن بود بازداشت کردند. تحقیقات درباره سوابق محسن نشان داد که او از مالخران اموال سرقتی است که در بازجویی‌ها اعتراف کرد گوشی تلفن همراه شاکی و ده‌ها گوشی دیگر را از مردی میانسال به نام مجید خریده است. بررسی سوابق مجید نشان داد که او از مجرمان سابقه‌دار است که بار‌ها به اتهام سرقت بازداشت شده و به زندان افتاده بود.

با اطلاعاتی که محسن در اختیار پلیس گذاشت مخفیگاه مجید شناسایی و متهم بازداشت شد. او در بازجویی‌ها به سرقت‌های سریالی از مسافران اعتراف کرد و گفت: از پنج‌ماه قبل با همدستی دو مرد و یک زن باند سرقت تشکیل دادم. من در نقش راننده و سه همدستم به نام‌های احمد، سعید و سیمین هم در نقش مسافر در صندلی عقب پراید سوار می‌شدند. بعد از پرسه در خیابان‌ها سوژه‌های مورد نظر را در صندلی جلو سوار می‌کردیم. در طول مسیر من با مهارتی که داشتم ادعا می‌کردم که در خودرو خراب است و خودم را به مسافر نزدیک کرده و در فرصت مناسب گوشی تلفن همراه یا کیف پولش را سرقت می‌کردم. بعد هم مسافر را قبل از رسیدن به مقصد پیاده می‌کردم. وقتی قصد دادن کرایه داشت به او می‌گفتم که مجانی است و او هم خوشحال به دنبال کار خودش می‌رفت تا اینکه بازداشت شدم.

با اطلاعاتی که متهم در اختیار پلیس گذاشت کارآگاهان موفق شدند مخفیگاه سه همدست او را شناسایی و متهمان را بازداشت کنند.

سرهنگ کارآگاه علی عزیزخانی، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی پایتخت گفت: اعضای باند اعتراف کرده‌اند که از پنج‌ماه قبل به این شیوه از مسافران سرقت کرده‌اند. آن‌ها در جریان بازجویی‌ها به ۴۰‌سرقت مشابه اعتراف کرده‌اند که ۱۰ نفر از مالباختگان شناسایی شده‌اند و تحقیقات برای کشف جرائم بیشتر آن‌ها ادامه دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار