ترامپ دوباره معترضان را تهدید کرد
کد خبر: 1010696
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004EvY
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۱
همزمان با اوج‌گیری خشم عمومی از انتشار فیلم جدیدی از زانوی پلیس روی گردن سیاهپوستان
اعتراضات ضد‌نژادپرستی باعث شده‌است که عده‌ای از نیرو‌های پلیس منفعل و حتی عده‌ای خود را بازنشسته کنند و عده‌ای هم به شکلی کینه‌جویانه در مواجهه با سیاهپوستان با همان شدت قبل به خشونت نژادپرستانه ادامه دهند تا احتمالاً برای معترضان رجزخوانده باشند. در این دو قطبی، انتشار فیلم جدیدی که نشان می‌دهد یک افسر پلیس امریکایی زانویش را روی گردن یک فرد سیاهپوست قرار داده، موجب خشم عمومی در فضای مجازی شده‌است. در چنین فضایی و البته در شرایط ناشی از بیکاری گسترده، جرم و جنایت در امریکا افزایش یافته‌است و رئیس‌جمهور امریکا هم دوباره ضمن تداوم رویکرد یکی کردن معترضان با خرابکاران و مجرمان زبان به تهدید گشوده‌است.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: انتشار فیلم دیگری از بدرفتاری افسر پلیس با یک فرد سیاهپوست در شهر «آلن‌تاون» ایالت «پنسیلوانیا» خشم عمومی را به دنبال داشته‌است.

رسانه‌های امریکایی گزارش داده‌اند این ویدئو را نخستین‌بار حساب توئیتری جنبش «زندگی سیاهپوستان اهمیت دارد» منتشر کرده‌است. جنبش «زندگی سیاهپوستان اهمیت دارد» در توضیح درباره این ویدئو نوشته که این اتفاق شنبه هفته جاری رخ داده‌است.

در حساب کاربری این جنبش آمده‌است: «پلیس آلن‌تاون همان زوری را که افسران پلیس برای قتل جورج فلوید به کار بردند، عصر شنبه علیه یک شهروند دیگر به کار گرفته‌است. این اتفاق در آلن‌تاون بیرون یک بیمارستان رخ داده‌است. ما خواستار پاسخگویی هستیم. ما تغییر می‌خواهیم.» این جنبش یادآوری کرده اعمال همین روش توسط یک افسر سفیدپوست دیگر به مرگ «جورج فلوید» منجر شده‌است. این ویدئو در حالی منتشر شده که اداره‌های پلیس امریکا بعد از اعتراضات سراسری در واکنش به قتل جورج فلوید مدعی شده‌اند، استفاده از این روش را ممنوع کرده‌اند. وکیل خانوادگی جورج فلوید این فیلم را منتشر کرده و نوشته‌است: «این اتفاق دوشنبه افتاده‌است. دقیقاً همان چیزی است که باعث مرگ جورج فلوید شد.» تایم نوشته انتشار این ویدئو خشم عمومی را به همراه داشته و باعث شکل‌گیری اعتراض مقابل اداره پلیس آلن‌تاون شده‌است.

تهدید ترامپ

رئیس‌جمهور امریکا تأکید کرد، نیرو‌های فدرال احتمالاً به شهر‌های بزرگ اعزام خواهند‌شد تا موج خشونت جنایی را که به گفته وی از افغانستان بدتر است، سرکوب کنند. دونالد ترامپ، در جریان میزگردی در کاخ سفید گفت: ما کار‌هایی انجام خواهیم داد که به نظرم شما به شدت تحت‌تأثیر آن‌ها قرار خواهید گرفت. حتی اگر مجبور به مداخله شویم و زمام امور شهر‌ها را برعهده گیریم، آمار جرم و جنایت باید پایین بیاید؛ چراکه نمی‌توانیم اجازه چنین چیزی را بدهیم. وی عنوان داشت که تنها در تعطیلات آخر هفته گذشته ۸۸ مورد تیراندازی در شیکاگو صورت گرفته که در جریان آن ۲۲ تن کشته شدند.

ترامپ گفت: این مسئله حتی قابل‌تصور هم نیست. اوضاع حتی از افغانستان و دیگر مناطق جنگی نیز بدتر است. ما نمی‌توانیم اجازه دهیم این اوضاع ادامه داشته باشد. قرار نیست که منتظر درخواست کمک مقامات محلی بمانیم. افزایش آمار جرم و جنایت به دنبال اعتراضات سراسری نسبت به مرگ جورج فلوید، یک مرد آفریقایی- امریکایی به دست یک افسر پلیس سفید‌پوست در شهر مینیاپلیس صورت گرفته‌است. معترضان خواستار قطع بودجه و حتی انحلال و بازسازماندهی ادارات پلیس هستند.

ترامپ از رقبای دموکرات خود به خاطر سوء‌استفاده از این خشم و نارضایتی برای به دست آوردن امتیازات سیاسی شخصی در آستانه انتخابات نوامبر شدیداً انتقاد کرده‌است. به گفته وی، شهرداران جناح چپ افراطی به این «جنگ صلیبی علیه پلیس» دامن می‌زنند و در مقابل افزایش جنایات خشونت‌آمیز در شهرهایشان دست روی دست گذاشته و به نظاره نشسته‌اند. ترامپ گفت: افسران پلیس ما مورد حملات شرورانه‌ای قرار گرفته‌اند. صد‌ها افسر پلیس زخمی شده و تعدادی نیز به قتل رسیده‌اند. سیاستمداران بی‌ملاحظه قهرمانان مجری قانون کشورمان را به عنوان دشمن بدنام کرده‌اند. حتی آن‌ها را یک ارتش مهاجم خطاب کرده‌اند. این سیاستمداران افراط‌گرا علیه امریکایی‌های بی‌گناه جنگ به راه انداخته‌اند.

وی افزود: در آتلانتا آمار قتل ۱۳۳ درصد و در نیویورک آمار تیراندازی ۳۵۸ درصد افزایش یافته و در حالی که مقامات شهر نیویورک در مقابل خواسته‌های معترضان تسلیم شده‌اند، افسران پلیس محلی به صورت دسته‌ای بازنشسته می‌شوند. رئیس‌جمهور امریکا تصریح کرد: متأسفانه شهر نیویورک از کنترل خارج شده‌است و مقامات مسئول این شهر بیشتر زمان خود را صرف نصب کردن بنر‌های «جان سیاهپوستان مهم است» در مقابل برج ترامپ می‌کنند! آن‌ها باید وقت خود را صرف کار‌های دیگری بکنند؛ چراکه آمار تیراندازی در نیویورک ۳۵۸ درصد بالا رفته‌است.

ترامپ افزود: ماه گذشته بیش از ۳۰۰ تن در نیویورک هدف تیراندازی قرار گرفتند و بازنشستگی در بین افسران اداره پلیس نیویورک چهار برابر و در حال حاضر بیشتر هم شده‌است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار