آزادی ۲۵۷۴ محکوم غیرعمد مالی با کمک بنیاد مستضعفان
کد خبر: 1010661
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Euz
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۰
رئیس بنیاد مستضعفان از آزادی ۲ هزار و ۵۷۴ نفر از محکومان غیرعمد مالی در کل کشور با کمک این بنیاد خبر داد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: روز گذشته با حضور پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان و مهدی حاجی‌محمدی رئیس سازمان زندان‌ها ۲ هزار و ۵۷۴ نفر از محکومان غیرعمدی آزاد شدند.

رئیس بنیاد مستضعفان در این مراسم گفت: هفته گذشته با توافقی که با سازمان زندان‌ها امضا کردیم، قرار شد در این شرایط کرونایی و رکود اقتصادی، به بخشی از زندانیان کمک کنیم؛ بر این اساس در مرحله اول که در فروردین و اردیبهشت اتفاق افتاد، ۲۰ میلیارد تومان کارت هدیه به زندانیان مرخصی رفته دادیم و در مرحله بعد توافق کردیم ۲۰ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه به زندانیانی که از زندان می‌روند، داده‌شود.

رئیس بنیاد مستضعفان خاطر نشان کرد: در سومین مرحله کمک ما به ۲ هزار و ۵۷۴ نفر که در سطح زندان‌های کشور محکومیت مالی داشته و میزان این محکومیت مالی کمتر از ۵۰ میلیون تومان است، کمک می‌کنیم و در این خصوص ۵۰ میلیارد تومان پرداخت می‌کنیم که از روز گذشته آزادی این افراد آغاز شد.

وی بیان داشت: ما می‌توانیم بعد از این مرحله هم به بخش دیگری از محکومان غیرمالی نیز کمک‌هایی داشته‌باشیم، ضمن اینکه متوسط جرائم مالی هریک از این محرومان کمتر از ۲۰ میلیون تومان است؛ فردی داریم که با ۱۱ میلیون تومان بدهی زندان بوده که اکنون آزاد می‌شود؛ این‌ها واقعاً افراد مستضعف و ناتوانی هستند و اهل خلاف خاصی نبودند. فتاح اضافه کرد: ۹۰ درصد این افراد که آزاد می‌شوند، متأهل هستند. هزینه ماهانه یک زندانی در ایران حداقل یک میلیون تومان است، در حالی که کمیته امداد و بهزیستی برای خانواده پنج نفری این کمک را می‌کند.

رئیس بنیاد مستضعفان متذکر شد: بالاترین سنی که امروز به عنوان محکومان مالی غیرعمد آزاد می‌شوند ۸۸ سال و کمترین آن‌ها جوان ۱۹ ساله است، ضمن اینکه ۴۳ نفر از خانم‌ها آزاد می‌شوند.

فتاح با تشکر از قاطعیت قوه قضائیه در برخورد با مفسدان گفت: زندان جای محکومین چند هزار میلیاردی است و نباید زندان به زندان هتل تبدیل شود، ضمن اینکه مجلس و قوه قضائیه نیز می‌توانند قوانین را اصلاح کنند تا زیاد منجر به زندان نشود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار