سیر سالمندی در میان جویندگان کار
کد خبر: 1010516
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ese
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۲
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با بیان اینکه هم اکنون ترکیب جمعیتی استان استان در حال سیر به سمت سالمند شدن است گفت: موضوع سالمندی در بین جمعیت جویندگان کار نیز دیده می شود.

حسین فتحی  در دیدار جمعی از مدیران مجموعه دستگاههای تابعه وزارت در استان با اعضای هیات مدیره و بازرسان کانون کارگران بازنشسته با بیان اینکه بیش از 53 درصد جمعیت استان از خدمات تامین اجتماعی بهره مند هستند، اظهار داشت: با احتساب سایر صندوق بیمه ای تحت پوشش وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی بیش از 63 درصد جمعیت در سطح کشور از خدمات این صندوق ها از جمله بهزیستی، بیمه روستایی بهره می برند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با بیان اینکه هم اکنون چالش معناداری میان مستمری بازنشستگان وسبد خانوار وجود دارد گفت: خوشبختانه هفته گذشته دولت تدبیر و امید با تادیه بخشی از بدهی های دولت در قالب سهام 9شرکت دولتی گام ارزشمندی را برای رفع بخشی از این مشکلات به منظور همسان سازی حقوق بازنشستگان برداشت.

فتحی با بیان اینکه هم اکنون ترکیب جمعیتی استان آذربایجان شرقی در حال سیر به سمت سالمند شدن است گفت: موضوع سالمندی در بین  جمعیت جویندگان کار نیز دیده می شود و این اهمیت موضوع را دو چندان می کند و به همین لحاظ ما باید در سطح استان توجه به مسایل بهداشتی و درمانی را در اولویت کار قرار دهیم.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با قدردانی از تلاش های انجام شده برای واگذاری زمین برای احداث بیمارستان 327 تختخوابی تامین اجتماعی در تبریز گفت: احداث این بیمارستان باید در اولویت باشد البته در کنار ایجاد یک مرکز پلی کلینیک در شهر جدید سهند مدنظر است هر چند قدم های خوبی است ولی تأمین کننده نیاز واقعی نیست و ما باید در راستای اجرای اصل 29 قانون  اساسی گام های جدی تری برداریم.

وی به بحث کارگران بازنشسته فاقد مسکن در استان آذربایجان شرقی اشاره کرد و گفت: اینکه کارگری بعد از 30 سال تلاش هنوز نتوانسته باشد از مسکن برخوردار باشد اصلا قابل قبول نیست و در این زمینه اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی آماده است تا از تمام ظرفیت موجود خود در  بخش تعاون و نیز هم افزایی با سایر دستگاه ها برای رفع این معضل  استفاده کند.

فتحی از فعالیت های رئیس و  هیات  مدیره و بازرسان کانون کارگران بازنشسته تبریز در پیگیری مشکلات  همچنین تجهیز و خرید ساختمان بدون کمک دولتی قدردانی کرد.

برچسب ها: تبریز ، کار ، سالمند
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار