سارق حرفه‌ای با تجهیزات پلیسی به سرقت می‌رفت
کد خبر: 1010111
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Em7
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۵
مردی که سوار بر خودروی شیشه‌دودی و همراه داشتن تجهیزات پلیسی از پسران نوجوان سرقت می‌کرد سرانجام بازداشت شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین:  چندی قبل شکایت‌های مشابهی درباره زورگیری یک مأمور قلابی از نوجوانان شرق تهران به مأموران پلیس گزارش شد. شاکیان به پلیس گفته بودند مرد جوانی سوار بر خودروی دنا خاکستری رنگ در حالی که خودروی او مجهز به چراغ گردان، آژیر و ال‌ای‌دی بود خودش را پلیس معرفی کرده و با تهدید اسلحه پسران‌۱۴ و ۱۵‌ساله را سوار خودرو کرده و از آن‌ها اخاذی می‌کند. وقتی پرونده به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه‌۳۴ تهران برای بررسی به پایگاه ششم پلیس‌آگاهی فرستاده شد، تحقیقات بیشتری در این باره انجام شد.

یکی از شاکیان که پسری ۱۴‌ساله بود در توضیح ماجرا گفت: من در حال عبور از خیابان بودم که یک خودروی دنا آژیر کشان نزدیک شد.

تصور کردم مأموران به دنبال سارق باشند، اما خودرو کنار من توقف کرد. وقتی دقت کردم متوجه شدم که شیشه‌های خودرو هم کاملاً دودی است. بعد راننده که مردی جوان بود پیاده شد. او اسلحه کمری داشت و من را تهدید کرد و گفت به او گزارش شده در پارک محل مشروب و مواد مخدر مصرف کرده‌ام! من به شدت ترسیده بودم و به او گفتم اشتباه می‌کند، اما آن مرد به حرفم توجه نکرد و با اسلحه و دستبندی که داشت تهدیدم کرد. آن مرد مرا سوار ماشینش کرد و مجبورم کرد اوراقی را امضا و اثر انگشت کنم. بعد تلفن همراهم را به زور گرفت و من را از ماشین پیاده کرد و از محل دور شد.

نوجوان دیگری هم گفت: من در حال عبور از کنار یکی از پارک‌های کیانشهر بودم که مردی از خودروی دنا که شیشه‌های دودی داشت پیاده شد. او با تهدید اسلحه قصد اخاذی از من را داشت که توانستم از دستش فرار کنم. پسر نوجوان گفت: آن مرد از نوجوانان دیگری هم در محل ما زورگیری کرده است، اما آن‌ها از ترس حاضر به شکایت نیستند.

با اطلاعاتی که شاکیان در اختیار پلیس گذاشتند کارآگاهان متوجه شدند که متهم در ساعت‌های پایانی شب در یکی از پارک‌های کیان شهر پرسه می‌زند. بعد از به دست آمدن این اطلاعات بود که کارآگاهان راهی محل شده و ساعت یک بامداد ۱۸‌تیرماه متهم را داخل خودروی دنای خاکستری‌اش بازداشت کردند. مأموران پلیس در بازرسی از خودروی متهم ۳۰‌ساله که خسرو نام داشت یک دستگاه آژیر پلیسی پخش صدا، یک عدد دستبند، سه قوطی گاز اشک‌آور، یک دستگاه شوکر، یک دستگاه ال‌ای‌دی پلیسی نصب شده روی خودرو و تعداد شش برگ حکم مأموریت ارگان‌های نظامی و انتظامی، یک برگ حکم مأموریت پلیس، دو برگ در خواست استفاده از خط ویژه بدون مهر امضا، شش عدد کارت‌های شناسایی ارگان‌های دولتی، انواع کارت‌های شناسایی، هفت برگ چک به مبلغ ۵۷‌میلیون تومان و سه دستگاه گوشی تلفن همراه کشف کردند. سرهنگ کارآگاه علی کنجوریان، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی گفت: تحقیقات برای کشف جرائم متهم در پایگاه ششم پلیس‌آگاهی تهران ادامه دارد. وی گفت: کسانی که به این شیوه هدف سرقت و اخاذی قرار گرفته‌اند، می‌توانند برای طرح شکایت به پایگاه‌ششم پلیس‌آگاهی مراجعه کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار