زیباکلام و خاتمی را کاندیدا کنیم پزشکیان اصلاح‌طلب نیست!
کد خبر: 1009909
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Eir
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۵
ناصر قوامی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و عضو سابق مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم راه بازگشت پایگاه اجتماعی اصلاح‌طلبان را کاندیداتوری کسی همچون صادق زیباکلام یا محمد خاتمی دانسته است. او در گفت‌وگویی با سایت تابناک از نامه سرگشاده موسوی خوئینی‌ها به رهبری دفاع کرده و گفته موسوی خوئینی‌ها کاره‌ای نبوده تا بخواهد در مورد وضعیت کنونی کشور جوابی بدهد. موسوی خوئینی‌ها چهره اصلی تسخیر لانه جاسوسی از سوی دانشجویان بود و اصلاح‌طلبان قطع ارتباط بین ایران و امریکا را عامل اصلی مشکلات ایران می‌دانند.

قوامی در پاسخ به این پرسش که مردم شرایط اقتصادی فعلی کشور را محصول دولتی می‌دانند که اصلاح‌طلبان از آن حمایت کردند، گفته که «اصلاح‌طلبان از سر دلسوزی از حسن روحانی حمایت کردند، چون مملکت و مردم را دوست داشتند. وگرنه روحانی هیچ‌گاه اصلاح‌طلب نبوده است. بلکه ما می‌گفتیم روحانی رأی بیاورد از جلیلی و قالیباف بهتر است، چون ممکن بود با رأی آوردن جلیلی و قالیباف کشور درگیر جنگ شود.» قوامی البته فراموش کرده بگوید که اولاً سال ۹۲ که قالیباف و جلیلی کاندیدا بودند، عارف هم کاندیدا بود و اصلاح‌طلبان کاندیدای اختصاصی خودشان را داشتند و اگر روحانی را اصلاح‌طلب نمی‌دانستند، می‌توانستند به فردی اصلاح‌طلب رأی بدهند و نه اینکه او را مجبور به انصراف کنند. ثانیاً فراموش کرده بگوید خوب شد قالیباف و جلیلی رأی نیاوردند و جنگ نشد و اوضاع مملکت خوب است! دولتی که با حمایت خاتمی و باقی اصلاح‌طلبان بر سرکار آمد، چنان وضعی برای مردم ساخته که خود آنان مسئولیتش را نمی‌پذیرند، اما باز هم از تخریب رقبای انتخاباتی روحانی دست نمی‌کشند!

قوامی در ادامه هم با بیان اینکه نباید سرمایه اجتماعی اصلاح‌طلبان را پای یک غیراصلاح‌طلب خرج می‌کردیم، گفته: «اگر همین فردا یکی مثل صادق زیباکلام یا سیدمحمد خاتمی برای انتخابات ریاست جمهوری تأیید و نامزد شوند می‌بینید که باز سرمایه اجتماعی اصلاح‌طلبان به جریان می‌افتد و رأی می‌دهند. اینکه بخواهیم پزشکیان را به عنوان اصلاح‌طلب به مردم قالب کنیم، خب، مردم رأی نمی‌دهند، چون پزشکیان اصلاح‌طلب نیست. مردم دیگر به امثال پزشکیان و عارف رأی نمی‌دهند. پزشکیان دو الی سه دوره در مجلس بوده چه معجزه‌ای کرده که بخواهیم برای سال ۱۴۰۰ وی را مطرح کنیم.»

اصلاح‌طلبان پس از باخت در انتخابات مجلس، دم از عدم شرکت در انتخابات ۱۴۰۰ می‌زنند، اما همزمان از هم اکنون، هر روز چندین مصاحبه و یادداشت و موضع‌گیری در مورد انتخابات سال آینده دارند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار