۷۵۰۰ بوستان روستایی احداث شد
کد خبر: 1009739
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Eg7
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۹
معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از احداث۷ هزارو۵۰۰ بوستان چند منظوره روستایی در کشور خبر داد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سعیدرضا جندقیان گفت: درحال حاضر ۳۷ هزار و ۱۱۵ دهیاری در روستا‌ها فعال هستند که از میان آنها۲هزارو ۸۵۵ نفر دهیار زن در کشور وجود دارد. همچنین از حدود ۴هزار نفر ناظر فنی و مسئول امور مالی دهیاری‌ها حدود هزارو۳۰۰ نفر را زنان تحصیلکرده تشکیل می‌دهند و در مجموع حدود۴هزارو ۱۵۵ نفر از بانوان روستایی در عرصه مدیریت روستایی حضور دارند.

وی در تشریح برخی اقدامات عمده عمرانی و خدماتی در عرصه مدیریت روستایی از زمان تشکیل دهیاری‌ها، به احداث و تجهیز ۹۲۴ پایگاه آتش‌نشانی روستایی در روستا‌ها که هر پایگاه به روستا‌های اطراف نیز خدمات می‌دهد، اشاره کرد و افزود: استقرار سیستم جمع‌آوری پسماند در۳۰ هزار روستا (با سطح پوشش ۸۰ درصد روستا‌های دارای دهیاری) از دیگر اقدامات انجام‌شده در سطح دهیاری‌های کشور است.

جندقیان افزود: تاکنون ۷۵۰۰ بوستان چند منظوره روستایی احداث شده‌است. همچنین در حمایت و تقویت مالی مدیریت روستایی نیز از ۲۵هزار میلیارد تومان پرداختی از سال ۸۲ به دهیاری‌ها، ۲۱ هزار و ۱۸۴میلیارد تومان (معادل ۸۵ درصد) در دولت یازدهم و دوازدهم پرداخت شده‌است. سهم سرانه روستاییان از۷۵ هزار تومان در سال ۱۳۹۲ به ۳۰۰ هزار تومان در سال ۱۳۹۸ افزایش یافته‌است.

وی تأکید کرد: تخصیص ۳۶۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت جهت اجرای ۹۴۹ طرح درآمدزایی دهیاری‌ها و اشتغال مستقیم بیش از۲ هزارو ۳۱۲ نفر در سطح روستا‌های کشور و پرداخت ۳۹۰ میلیارد ریال اعتبار برای کمک به توسعه زیر‌ساخت‌های ۴۷۳ پروژه خُرد گردشگری در روستای دارای ظرفیت گردشگری از دیگر اقدامات در سطح روستا‌های کشور بوده‌است.

وی در تشریح آخرین آمار تشکیل دهیاری‌ها در کشور نیز گفت: تاکنون ۲۷ هزار و ۷۱۰ دهیاری از مجموع ۳۷ هزار و۱۱۵ دهیاری، درجه‌بندی شده‌اند که نزدیک به ۷۵درصد از دهیاری‌های کل کشور را شامل می‌شود. بی‌تردید درجه‌بندی دهیاری‌ها عامل مهمی در ساماندهی و نظام‌بخشی دهیاری‌ها خواهد بود که می‌تواند نحوه فعالیت دهیاری‌ها، نحوه جذب نیرو، شاخصه‌های انتخاب دهیار، ساختار سازمانی و تشکیلاتی این نهاد، نحوه توزیع منابع و اعتبارات را نظام‌بخشی کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار