آغاز طرح غربالگری تنبلی چشم با تمهیدات پیشگیری از کرونا
کد خبر: 1009489
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ec5
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۸
مدیر کل بهزیستی استان اصفهان:
مرضیه فرشاد» در آیین آغاز طرح غربالگری تنبلی چشم (آمبلیوپی)، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تشدید همه گیری، ویروس کووید۱۹در کشور، طرح آمبلیوپی با تمهیدات ویژه و شرایط خاص اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ،به نقل ازروابط عمومی ؛مدیر کل بهزیستی استان اصفهان در آغاز طرح غربالگری تنبلی چشم (آمبلیوپی)،گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تشدید همه گیری , ویروس کووید۱۹در کشور، طرح آمبلیوپی با تمهیدات ویژه و شرایط خاص اجرا می شود تا سلامتی کودکان به خطر نیفتد.

مدیر کل بهزیستی استان اصفهان افزود: این طرح بر اساس پروتکل‌های ابلاغی ستاد پیشگیری از بیماری های واگیردار سازمان بهزیستی کشور اجرا می‌شود.

فرشاد با ذکر تفاوت‌های اجرای طرح آمبلیوپی در سال جاری نسبت به سالهای گذشته،گفت: امسال طرح غربالگری تنبلی چشم در راستای به حداقل رساندن حضور کودک در مراکز و همچنین تماس کمتر بین کودک با فرد غربالگر؛ تنها به وسیله دستگاه انجام می شود.

وی در خصوص مراکز غربالگری تنبلی چشم نیز گفت: طرح آمبلیوپی امسال نیز همچون سالهای گذشته در مهدهای کودک (در صورت دایر بودن)، مجتمع های بهزیستی، پایگاه های بسیج، مساجد، پایگاه های سلامت و... انجام می شود و هزینه آن در مراکز دولتی ۳۳۰۰ تومان و در مراکز غیر دولتی ۶۸۰۰تومان است.

فرشاد گفت: درسال 1398 از حدود 330هزار کودک 3 تا 6 سال استان، حدود 163 هزار کودک غربال شدند. از بین این افراد 437 کودک مبتلا به آمبلیوپی  که دو هزارو  786 کودک دارای سایر اختلالات بینایی بودند.

مدیر کل بهزیستی استان اصفهان ادامه داد: در سال گذشته 45 نفر از کودکان به پزشک متخصص ارجاع داده شدند که 5 نفر تحت عمل جراحی و مابقی با دارو درمانی تحت درمان قرار گرفتند. همچنین 68 عینک تحویل کودکان نیازمند عینک در این طرح شد.

وی افزود: در سال گذشته طرح در 121 پایگاه دائم و 731 پایگاه غیر دائم  با حضور 177 غربالگر و 54 اپتومتریست با استفاده از 29 دستگاه غربالگری اختلالات بینایی و 167 تابلوی E چارت اجرا شد.

مدیر کل بهزیستی استان اصفهان در پایان گفت: علیرغم محدودیت های موجود به خاطر ویروس کووید 19، امیدواریم امسال بتوانیم درصد بیشتری از کودکان 3 تا 6 ساله را غربال کنیم.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار