امکان ساخت شبیه‌ساز تمام هواپیما‌های فعال در کشور را داریم
کد خبر: 1009421
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Eaz
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۲
امیر نصیرزاده:
فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: امروز این امکان فراهم شده که بتوانیم شبیه‌ساز‌های ناوگان هوایی را بسازیم و به این ترتیب از خروج ارز از کشور جلوگیری کنیم.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: آئین رونمایی از شبیه ساز هواپیما ایلوشین صبح امروز (دوشنبه) با حضور امیر دادرس جانشین فرمانده کل ارتش، امیر عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش در مرکز جهاد خودکفایی نهاجا برگزار شد.

امیر نصیرزاده در این مراسم طی سخنانی اظهار داشت: نیروی هوایی از تعداد زیادی ناوگان‌های متعدد از بلوک شرق و غرب برخوردار است و شبیه‌ساز ۹۰ درصد آن‌ها را در اختیار دارد که عمدتاً به دست متخصصان نهاجا ساخته شده است.

وی افزود: آنچه که امروز اتفاق افتاده کار جدید در حوزه شبیه‌ساز است. با گام بزرگی که امروز برداشته شده است، این نوید را به ناوگان هوانوردی کشور اعم از نظامی و غیر نظامی می‌دهم که امکان ساخت شبیه‌ساز تمام هواپیما‌های فعال در کشور و در نیروی هوایی ارتش وجود دارد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: امروز این امکان فراهم شده که بتوانیم شبیه ساز‌های ناوگان هوایی را بسازیم و به این ترتیب از خروج ارز از کشور جلوگیری کنیم.

امیر نصیرزاده با اشاره به تأثیر ساخت شبیه ساز‌های پروازی در کاهش هزینه‌های ارزی نیرو‌های مسلح خاطر نشان کرد: در طول سال بخش زیادی از ارز کشور جهت فراگیری آموزش‌های لازم در شبیه‌سازی صرف می‌شود، اما با فراهم شدن امکان ساخت شبیه ساز‌های پروازی، از خروج ارز از کشور جلوگیری شده است.

وی با تاکید بر اینکه شبیه‌ساز یکی از عوامل مهم در ایمنی پرواز و جلوگیری از حوادث است، اظهار کرد: در آینده هم بنا داریم تا شبیه ساز P۳F را بسازیم و در حوزه بقیه شبیه ساز‌ها هم به مباحث تاکتیکی ورود کرده‌ایم.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار