الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی به اشتغال و کارآفرینی کمک می کند
کد خبر: 1009077
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004EVR
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۰
مشاور مدیرعامل مجتمع سنگ ‌آهن سنگان:
بروخیان گفت: به واسطه الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، بنگاههای اقتصادی موفق به کمک مردم می ‌آیند و در زمینه اشتغال، کارآفرینی و توسعه اقتصادی فعالیت می‌کنند.

مهدی بروخیان در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت رضا(ع)با بیان اینکه مجتمع سنگ‌آهن سنگان عنوان عسلویه شرق ایران را یدک می‌کشد و به عنوان یکی از بزرگترین بنگاه‌های شرق ایران و بزرگترین تولیدکننده سنگ‌آهن ایران نقش‌آفرینی می‌کند، گفت:به واسطه الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، بنگاه‌های اقتصادی موفق به کمک مردم می‌آیند و در زمینه اشتغال، کارآفرینی و توسعه اقتصادی فعالیت می‌کنند.

مشاور مدیرعامل مجتمع سنگ ‌آهن سنگان با اشاره به اینکه با شروع کار به عنوان معین اقتصادی، مطالعات گسترده‌ای را در سطح شهرستان انجام دادیم و ظرفیت‌های منطقه را شناسایی کردیم، افزود:شهرستان رشتخوار با ظرفیت‌هایی که در اختیار دارد می‌تواند نگین استان خراسان رضوی در حوزه کشاورزی، دامپروری، زعفران و پسته باشد.

وی با اشاره به اینکه تا به امروز از ظرفیت‌های روستاییان شهرستان رشتخوار برای امر توسعه و توانمندسازی بهره گرفته‌ایم، تاکید کرد: با تشکیل ۳۵ صندوق خرد محلی با همکاری سایر نهادها (که بعضا ایجادی، تکمیلی و راه‌اندازی بوده ) تاکنون توانسته‌ایم یکی از بیشترین ظرفیت‌‌‌های مردمی را در منطقه فراهم کنیم، باید گفت صندوق‌های خرد محلی با استفاده از بودجه و اندوخته خود مردم ایجاد می‌شود و به دنبال آن با ایده‌پردازی و کمک معین اقتصادی کارآفرینی توسط روستاییان انجام می‌شود.

نماینده معین اقتصاد مقاومتی شهرستان رشتخوار ضمن تشکر از نهاد اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه رونق اقتصادی در منطقه رشتخوار ایجاد شده است، تصریح کرد: در دو نقطه اساسی وارد عرصه شدیم، با هزینه نزدیک به ۵۰۰ میلیون تومان حدود ۲۵۰ کیلومتر از جاده بین مزارع بخش جنگل شهرستان رشتخوار را تسطیح کردیم.

بروخیان به دستاوردهای امر توسعه و توانمندسازی در شهرستان رشتخوار توسط معین اقتصادی پرداخت و خاطرنشان کرد: در سال گذشته حدود ۷۰۰ اشتغال (در سامانه نهاد ۱۶۳ شغل تایید شده است) را برای مردم پایه‌ریزی، شروع و به ثبت رساندیم که اشتغال‌های مفیدی بود و توسط معین اقتصاد مقاومتی ایجاد شد.

مشاور مدیرعامل مجتمع سنگ آهن سنگان وجود همگرایی بین مسئولین، سرمایه‌گذاران، نمایندگان مجلس و ائمه جمعه در قالب الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی را از تدابیر استاندار خراسان رضوی دانست و ادامه داد: با این وجود مسئولین اجرایی شهرستان رشتخوار در این زمینه فوق‌العاده خوب عمل کرده‌اند، باید گفت معین اقتصاد مقاومتی بدون همکاری تیم شهرستان و سیستم‌های شهرستان قابلیت فعالیت ندارد اما با همگرایی صورت گرفته با کمک معین اقتصادی در شهرستان، این مهم رقم خورد.

نماینده معین اقتصاد مقاومتی شهرستان رشتخوار تاکید کرد: استاندار خراسان رضوی همواره تاکید داشتند که بحث معین‌های اقتصاد مقاومتی یک مسئله خیرخواهانه است به طوریکه این معین‌ها از جان و دل به منظور خدمت‌رسانی فعالیت می‌کند، در این راستا باید گفت این مسئولیت را به صورت داوطلبانه قبول کرده‌ایم.

بروخیان از احیای مشاغل مرده روستایی در شهرستان رشتخوار گفت و پیشنهاد داد: روستاییان در فروش محصولات خود مشکل دارند، این امر با استفاده از ظرفیت‌ استارتاپ‌ها قابل حل است.

وی خواستار شد: از اصحاب رسانه دعوت می‌کنیم تا با حضور در شهرستان رشتخوار از نزدیک عملکرد معین اقتصاد مقاومتی شهرستان و اقدامات انجام شده را مشاهده کنند چراکه فعالیت‌های بسیاری انجام شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار