حق مسکن کارگران بلاتکلیف ماند
کد خبر: 1007403
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004E4R
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۸
سه‌ماه از سال‌۹۹ گذشته است و حق مسکن کارگران همچنان بلاتکلیف است، این موضوع اگر در جلسه امروز هیئت دولت مطرح و تصویب شود، در فیش حقوقی تیرماه حقوق‌بگیران تأمین اجتماعی اعمال خواهد شد.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش مهر، شنبه شب ۱۷‌خرداد‌ماه پرونده دستمزد کارگران با تغییر پایه مزدی و اجماع نمایندگان کارگری و کارفرمایی شورای عالی کار روی میزان افزایش ۲۰۰‌هزار تومانی حق مسکن کارگران و رسیدن این مؤلفه به ۳۰۰ هزار تومان بسته شد. (بیشتر بخوانید) مسئله حائز اهمیت در مورد حق مسکن آن است که این مؤلفه از سوی شورای عالی کار صرفاً پیشنهاد می‌شود و نهادی که باید آن را تصویب کند دولت است، با این حال اگرچه حدود دو هفته از مصوبه شورای عالی کار گذشته و این مصوبه به دولت نیز ارسال شده است، اما هنوز دولت تصمیمی در این رابطه اتخاذ نکرده و این در حالی است که سومین ماه سال به انتهای خود رسیده است. فردا یک شنبه اول‌تیر ماه است و دولت طبق روال همیشه جلسه تشکیل خواهد داد و اگر موضوع حق مسکن کارگران مطرح و در همان جلسه تصویب شود، پس از ابلاغ باید در فیش حقوقی کارگران برای تیر‌ماه اعمال شود. پیش از این اصغر آهنی‌ها، عضو شورای عالی کار در مورد حق مسکن به مهر گفته بود: ممکن است عدد پیشنهادی شورای عالی کار برای حق مسکن که ۳۰۰‌هزار تومان است، در هیئت دولت تغییر کند و ما نمی‌توانیم در این مورد اظهارنظری کنیم، اما با توجه به شرایط اقتصادی جامعه، امیدواریم هیئت دولت تصمیم منطقی بگیرد.

گفتنی است، طی سال‌های گذشته اعمال تغییر در میزان حق مسکن همواره با حواشی همراه بود، به عنوان نمونه حق مسکن در سال‌۹۳ از ۲۰‌هزار به ۴۰‌هزار تومان افزایش یافت، اما پس از دو سال در هیئت دولت تصویب شد و از مهر‌سال‌۹۵ مبلغ ۴۰‌هزار تومان در حقوق و دستمزد کارگران اعمال شد.

حق مسکن حقوق بگیران تأمین اجتماعی تا سال‌۹۷، همان ۴۰‌هزار تومان بود و در سال‌۹۸ به ۱۰۰‌هزار تومان افزایش یافت، حال در صورتی که دولت مصوبه شورای عالی کار را تأیید کند این مؤلفه در سال جاری به ۳۰۰ هزار تومان می‌رسد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار