اساتید بسیجی نقطه اوج مسائل آموزشی و پژوهشی باشند
کد خبر: 1007327
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004E3D
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۲
رئیس مجمع بسیج اساتید خراسان رضوی:
رئیس مجمع بسیج اساتید خراسان رضوی گفت: در کشور ۳۵ هزار و در استان ۳۰۰۰ استاد بسیجی داریم که انتظار می‌رود این اساتید در نقطه اوج مسائل آموزشی و پژوهشی باشند.

محمدعلی رضایی کرمانی ۲۹ خرداد ماه، در مراسم بزرگداشت شهید چمران و روز ملی بسیج اساتید در دانشگاه فردوسی مشهد اظهار کرد: استاد شهید دکتر چمران در شورای انقلابی اولین دانشگاهیان کشور نقش بسزایی داشت و اسوه اساتید بسیجی بود.

وی به بازخوانی تشکیل سازمان بسیج اساتید اشاره کرد و افزود: سال ۷۵، یعنی ۲۴ سال قبل که بسیج دانشجویی تشکیل شد، هنوز بسیج اساتید تشکیل نشده بود. در همان سال‌ها حکمی به مسئول بسیج اساتید دانشگاه فردوسی ابلاغ شد و از سوی بسیج اساتید دانشگاه با وجود امکانات محدود همایشی در خصوص بزرگداشت شهید چمران برگزار شد. گزارش برگزاری این مراسم به دفتر مقام معظم رهبری ارسال شد و طی این گزارش از سوی دفتر رهبری مرقومه‌ای ارسال شد که پس از ۲۲ سال به عنوان یادگار برای بسیج اساتید دانشگاه فردوسی باقی مانده و جزو افتخارات این دانشگاه است.

رئیس مجمع بسیج اساتید خراسان رضوی ابراز کرد: در سال ۸۰ و از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغیه‌ای برای کلیه دانشگاه‌های کشور ارسال و تشکیل سازمان بسیج اساتید تصویب شد.

وی عنوان کرد: در طول این ۱۹ سال پس از تشکیل سازمان بسیج اساتید، شاهد برکات زیادی بودیم؛ ضمن اینکه کاستی‌هایی هم در این زمینه داشته‌ایم اما فعالیت‌های این سازمان تاکنون فراوان بوده است.

رضایی کرمانی در بازخوانی رسالت‌های اساتید بسیجی اظهار کرد: اولین و اصلی‌ترین وظیفه اساتید دانشگاه‌های ما وظیفه رسمی، یعنی تمرکز روی برنامه‌های آموزشی و پژوهشی است که در این خصوص نگاه اساتید بسیجی به این فعالیت‌ها نگاه شغلی نیست.

رئیس مجمع بسیج اساتید خراسان رضوی با اشاره به نقش مهم اساتید بسیجی در دانشگاه‌ها افزود: در اوایل جنگ تحمیلی حتی ما سیم خاردار را از کشورهای دیگر وارد می‌کردیم اما امروز طی فرآیندهای سنگینی که در این سال‌ها طی شد ،در صنایع موشکی و دفاعی و سایر صنایع پیشرفت داشته‌ایم که این همه پیشرفت به خاطر برکت انقلاب و خون شهداست. شهید چمران نیز اسوه واقعی این نهضت است.

رئیس مجمع بسیج اساتید خراسان رضوی بیان کرد: امروز ما الگوهایی چون شهیدان چمران و سلیمانی داریم که شباهت زیادی بین این ۲ شهید است؛ هر دوی این شهیدان بزرگوار آرمان‌گرا بودند؛ هر ۲ نگاه خدایی داشتند و هر ۲ فدایی جمهوری اسلامی بودند.

وی خاطرنشان کرد: ما از اساتید بسیجی ارتقای معرفت دینی و بصیرت سیاسی را انتظار داریم چرا که معرفت دینی بدون بصیرت سیاسی و یا بصیرت سیاسی بدون معرفت دینی انحراف را در پی دارد؛لذا باید در این زمینه ایفای نقش کنیم.

رضایی کرمانی عنوان کرد: اساتید بسیجی منتظر دریافت ابلاغیه از سوی سازمان بسیج اساتید استان نباشند و آتش به اختیار عمل کنند. ۲۰۰ رشته دانشگاهی در همین دانشگاه فردوسی ارائه می‌شود؛ از طرفی مشکلات هم در کشور فراوان است؛ لذا هریک از اساتید می‌توانند در حل مشکلی از مشکلات این جامعه نقشی را ایفا کرده و تاثیرگذار باشند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار