تفویض نکردن اختیارات به فرمانداران از موجبات حاشیه‌نشینی است
کد خبر: 1007188
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004E0y
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی:
نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از عللی که باعث مهاجرت روستاییان به شهرها و توسعه حاشیه‌نشینی و مشکلات مختلف اجتماعی ناشی از آن شده، تفویض نکردن اختیارات مدیران به فرمانداران است.

احسان ارکانی در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان افزود: طرحهای هادی روستایی براساس قانون باید سالانه مصوب وبازبینی شوند اما مدیران در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حاضر نیستند اختیارات در این بخش را به فرمانداران واگذار کنند.

وی بیان کرد: هم اینک بسیاری از روستاییان برای توسعه و ساخت واحدهای مسکونی خود دچار مشکل شده‌اند و با توجه به مشکلات ترجیح می‌دهند که در حاشیه شهر سرگردان شود.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی گفت: براساس آسیب شناسی که در حوزه دستگاه‌های اجرایی انجام دادیم، یکی از بزرگترین مشکلات، عدم تفویض اختیارات از تهران به استانهاست زیرا در کشور دچار مشکل فرهنگ مقاومت در برابر تمرکززدایی و تفویض اختیارات هستیم.

ارکانی افزود: یک دلیل عدم تفویض اختیارات هم به نگرانی مدیران دستگاه‌های اجرایی از دستگاه‌های نظارتی مانند دیوان محاسبات یا سازمان بازرسی باز می‌گردد که تلاش می‌کنیم نگرانی مدیران را حداقل از بابت دیوان محاسبات برطرف کنیم.

وی با اشاره به الگوی مثلث توسعه اقتصادی – فرهنگی در خراسان رضوی ادامه داد: حداقل مزیت این مثلث این بود که مشکل ساختاری کشور مبنی بر انجام اقدامات جزیره‌ای و پراکنده پیرامون یک موضوع خاص را حل کرد و در این الگو به صورت هدفمند از همه ظرفیت نهادها، ائمه جمعه و نمایندگان مجلس برای توسعه منطقه شان بهره گرفته می‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار