سهام عدالت می‎‌تواند برای ضمانت وام‌ خرد روستایی استفاده ‌شود
کد خبر: 1007187
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004E0x
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی:
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: روستاییان می‌توانند از ۱۰۰ درصد سهام عدالت خود به عنوان ضمانت دریافت وام خرد از بانکها استفاده کنند.

حسین امیررحیمی  در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی در محل اتاق بازرگانی مشهد افزود:همین که روستاییان بتوانند سهام عدالت را به عنوان ضمانت وام در بانکها قرار دهند تامین منابع مالی بر مبنای سهام عدالت در خراسان رضوی بیشتر خواهد شد.

وی تصریح کرد: سهام عدالت به هشت درصد مردم استان اختصاص یافته که از این میزان ۴۰ درصد ساکن مشهد هستند.

یکی از موضوعات امروز شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی "پیشنهادات کارگروه مشترک آسیب شناسی مثلث توسعه اقتصادی – فرهنگی استان و دبیرخانه شورای گفتگو پیرامون عدم بهره‌مندی روستاییان از منابع بانکی و اجرای تکالیف قانونی توسط شبکه بانکی استان " بود که رییس دبیرخانه این شورا در این باره گفت: هم اینک در چارچوب الگوی مثلث توسعه اقتصادی – فرهنگی ۲۰۰ حساب خرد روستایی در صندوق‌های روستایی استان تشکیل شده و هزار پروژه کسب و کار خرد در دست اجراست، با این حال شبکه بانکی با ساز و کار موجود امکان تزریق منابع به روستاها را ندارد.

علی اکبر لبافی با اشاره به تاکید دبیرخانه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان بر بهره مندی روستاییان از تسهیلات بانکی افزود: روستاها دارایی و ثروتی دارند که به لحاظ تضامین مورد تایید شبکه بانکی برای دریافت تسهیلات نیست، در حالی که در ماده ۵۱ قانون رفع موانع تولید و ماده ۱۰ قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی بر پذیرش اسناد و مدارک بخش کشاورزی تاکید شده است.

وی بهره‌گیری از ظرفیتهای استانی مانند ستاد ویژه تدابیر اقتصادی، کمیسیون هماهنگی بانکها، ستاد تسهیل و مطرح کردن این مساله در شورای مرکزی گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و پیشنهاد به دولت را از پیشنهادات دبیرخانه برای بهره مندی روستاییان از تسهیلات بانکی برشمرد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: امسال هدف‌گذاری استان خرید تضمینی ۶۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان بوده که تاکنون ۸۰۹ هزار و ۵۱۲ تن گندم خریداری شده و این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد رشد داشته است.

محمدرضا اورانی افزود: همچنین امسال هدف‌گذاری خراسان رضوی در خرید تضمینی کلزا ۱۵ هزار تن بوده که تاکنون دو هزار و ۶۲۱ تن کلزا خریداری شده و این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۴.۵ درصد رشد داشته است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار