تشدید بازرسی‌ها در بازار لوازم خانگی
کد خبر: 1006856
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Dvc
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۰
رئیس اتاق اصناف تهران با تأکید بر حفظ حقوق مصرف‌کنندگان و تأمین نیاز‌های آن‌ها با قیمت مناسب گفت: در راستای مدیریت بازار لوازم خانگی، بازرسی‌ها در این حوزه باشدت و گستردگی بیشتری انجام خواهد شد.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش وزارت صمت، قاسم نوده فراهانی گفت: یکی از اهداف مهم اتحادیه و اتاق اصناف تهران با توجه به وضعیت تولید، واردات و نوسانات نرخ مواداولیه حفظ حقوق مصرف‌کننده می‌باشد؛ بنابراین با کسانی که بخواهند خارج از عرف و قوانین موجود کالایی را گران بفروشند، برخورد خواهیم کرد. وی گفت: سقف افزایش قیمت از سوی سازمان حمایت برای تلویزیون ۲۰ درصد و سایر لوازم خانگی ۲۵ درصد اعلام شده و با هرگونه گران‌فروشی و افزایش قیمت غیرمجاز برخورد جدی خواهد شد.

رئیس اتاق اصناف تهران اضافه کرد: خوشبختانه با توجه به اظهارات مسئولان ذی‌ربط امیدواریم کمبودی در تأمین کالا در بازار نداشته باشیم و کالا‌ها و لوازم خانگی مورد نیاز با قیمت‌های مناسب در بازار عرضه و تأمین شود.

سبد لوازم خانگی در اختیار اقشار هدف

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز از نظارت بر مراکز نگهداری، انبار‌ها و عرضه لوازم خانگی خبر داد و گفت: موضوع جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در روزگذشته درباره لوازم خانگی بود.

حسین مدرس خیابانی افزود: بخش عمده‌ای از لوازم خانگی، تولید داخل است؛ به جز کولر گازی که اخیراً سرمایه‌گذاری خوبی صورت گرفته تا از منابع داخلی تولید شود.

وی بیان کرد: ظرفیت تولید واحد‌های تولیدی لوازم خانگی دو تا سه برابر است، اگر روی تأمین مواداولیه و رفع مشکلات تولیدکنندگان متمرکز شویم به راحتی بازار داخلی لوازم خانگی تأمین می‌شود.

خیابانی با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از واردات لوازم خانگی ممنوع است، گفت: در سال جهش تولید تلاش می‌کنیم تا با اولویت تأمین مواداولیه کارخانجات و افزایش عرضه، ظرفیت تولید را افزایش دهیم. بخش عمده‌ای از مراکز عرضه به دلیل اتفاقاتی که در حوزه ارز افتاد از عرضه لوازم خانگی به بازار خودداری کردند.

وی افزود: سازمان حمایت بر بازار، انبار‌ها و مراکز نگهداری و عرضه لوازم خانگی نظارت می‌کند. در حوزه لوازم خانگی تلاش می‌کنیم تا سبدی از لوازم خانگی در اختیار اقشار هدف قرار گیرد. طی دو هفته گذشته شرکت تولیدکننده تلویزیون اعلام کرد، آمادگی تولید ۷۰۰هزار دستگاه در سال را دارد.

حسین مدرسی خیابانی با اشاره به اینکه بازار لوازم خانگی تحت تأثیر شاخص‌های کلان اقتصادی است، گفت: در بخش لوازم خانگی به‌دلیل افزایش قیمت قدرت خرید نسبت به گذشته کاهش داشته است.

مدرس خیابانی در حاشیه جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت با اشاره به اینکه ترکیب بازار لوازم خانگی در کشور در حال حاضر متفاوت از قبل است و بخش عمده‌ای از این بازار به جز کولر گازی از محل تولید داخل تأمین می‌شود، تصریح کرد: در زمینه کولر گازی اخیراً سرمایه‌گذاری خوبی در یکی از واحد‌ها انجام شده است. وی به بیان اینکه ظرفیت تولید واحد‌های لوازم خانگی دو تا سه برابر وضعیت فعلی است، اظهار کرد: با تمرکز بر رفع مشکل تولیدکنندگان به راحتی می‌توانیم بازار داخل را تأمین کنیم و شکاف ناشی از خروج کالا‌های خارجی از بازار در پی ممنوعیت واردات را پر کنیم.

وی افزود: اگر روی تأمین مواد اولیه و رفع مسائل و مشکلات تولیدکنندگان تمرکز شود، به راحتی می‌توان بازار لوازم خانگی را تأمین کرد و شکاف خروج کالا‌های خارجی از بازار را پر کرد.

مدرس خیابانی با تأکید بر اینکه واردات لوازم خانگی ممنوع است، بیان داشت: در سال جهش تولید، برنامه وزارت صمت درخصوص تولید لوازم خانگی بر این اساس استوار است که علاوه بر اینکه تولید لوازم خانگی به اندازه سال گذشته باشد بلکه با برنامه‌ریزی برای افزایش تولید بتوان نیاز‌های مردم را تأمین کرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار