کاهش ۶۸ درصدی محکومان مهریه
کد خبر: 1006587
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DrH
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۴
رئیس سابق سازمان زندان‌ها گفت: زندانیان مهریه ۶٨ درصد کاهش یافته است و اکنون یک هزار و ٢١٩ محکوم مهریه در زندان دوران محکومیت را سپری می‌کنند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: اصغر جهانگیر رئیس سابق سازمان زندان‌ها در مراسم معارفه رییس جدید سازمان زندان‌ها گفت: ۲ هزار و ١٠ روز طول کشید و ١٠ اولویت برای مدیریت زندان‌ها در نظر گرفتیم و اقداماتی انجام شد.

وی ادامه داد: ایران در میان کشور‌های اسلامی چهارمین، در آسیا هفتمین و در جهان چهل و هفتمین کشور به لحاظ تعداد زندانی است.

جهانگیر افزود: در سال ٩٣، ٢٢۴ هزار نفر در زندان‌ها بودند که اکنون تعداد زندانیان ۶ درصد کاهش یافته است.

وی اظهار داشت: آمار ورودی زندانیان در سال ١٣٩٣، ۵۴٧ هزار بود که در پایان اردیبهشت ماه سال جاری ۴٧٩ هزار نفر شده و ١٢ درصد کاهش یافته است همچنین موجودی متهمان ۵۶ هزار و ٨٠٠ نفر است که اکنون ١٨ درصد کاهش یافته است.

جهانگیر افزود: آمار محکومان ١۵٣ هزار نفر بود که اکنون ١۵١ هزار نفر است.

رئیس سابق سازمان زندان‌ها گفت: جرایم اموال و مالکیت در سال ٩٩، ٢٣ درصد رشد داشته همچنین جرایم مواد مخدر ١٩ درصد کاهش یافته است.

وی ادامه داد: ٢٣ هزار نفر از زندانیان عفو رهبری را داشتیم و در سال ٩٧ با پیشنهاد ١١٧ هزار نفر مشمول عفو شدند که بیش از ۶٠ هزار نفر آزاد شدند.

جهانگیر به بازرسی‌ها اشاره و تصریح کرد: در سال گذشته با دستور رئیس قوه قضاییه بازرسی تیم‌های ویژه از زندان‌ها انجام شد و ١۵ هزار و ۵۵۵ نفر آزاد شدند، هفت هزار نفر تعیین تکلیف و ٧١٢ نفر مشمول تخفیف شدند.

وی درباره محکومان مهریه هم گفت: زندانیان مهریه ۶٨ درصد کاهش یافته است و اکنون هزار و ٢١٩ محکوم مهریه در زندان هستند.

رئیس سابق سازمان زندان‌ها گفت: ١٨٧ هزار نفر کمتر از ١٠ روز در زندان بودند همچنین پرونده محکومان مالی ١٢ درصد کاهش یافته است.

جهانگیر اظهار داشت: ٣٨ درصد از زندانیان در جرایم مواد مخدر، ٣٠ درصد جرم سرقت و ١٠ درصد جرایم علیه اشخاص در زندان به سر می‌برند.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار