آب شرب چهار هزار روستایی نیشابور وصل شد
کد خبر: 1006564
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Dqu
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
فرماندار نیشابور :
فرماندار نیشابور گفت: آب شرب یک مجتمع آبی شامل ۶ روستا با جمعیت چهار هزار و ۳۳۴ نفر در بخش میان جلگه این شهرستان وصل شد.

علیرضا قامتی افزود: آب این مجتمع به طور مشترک با قسمتی از شهرستان های سبزوار و کاشمر تامین می‌شود زیرا آب این‌منطقه شور است و به همین دلیل چاه در نقاط مرزی شهرستانهای سبزوار و نیشابور حفر شده است.
وی ابراز کرد: درج مطالبی در فضای مجازی مبنی بر قطع یک‌ماهه آب حسین آباد جنگل و سایر روستاهای این منطقه واقعا نادرست و غیر اخلاقی است زیرا قطع برق باعث شد آب این روستاها ۱۲ ساعت قطع شود که به ناچار از طریق تانکر آبرسانی صورت گرفت و هم اکنون نیز شرایط عادی است و آبرسانی از طریق شبکه روستایی انجام‌ می‌شود.
بخشدار میان جلگه نیشابور نیز گفت: برابر اعلام‌ شورای روستاهای حسین آباد جنگل و حصار سرخ از دیشب وضعیت تامین آب بسیار خوب است.
عزت الله سلیمانی افزود: امیدواریم با پیگیری های مدیران آبفا این روند ادامه داشته باشد.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان نیشابور نیز گفت: آمار کلی میزان مصرف آب در نیشابور پس از شیوع کرونا را هفت درصد نشان می‌داد اما طی هفته گذشته بر طبق برداشت آمار کنتورهای شهری این میزان در شهر نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۹درصد افزایش یافته است.
علیرضا اخویان افزود: طی ۲۵ روز گذشته پنج حلقه چاه در نیشابور تجهیز و وارد مدار شده که هرکدام به طور میانگین ۲۵ لیتر آب در ثانیه وارد شبکه می‌کنند و از امروز هم چهار دستگاه حفاری در شهرستان مستقر و در حال فعالیت هستند.
وی اظهار کرد: در حال حاضر در هیچ کدام از روستاهای نیشابور مشکل قطع و جیره‌بندی آب نداریم و در برخی از روستاها که با افت فشار آب مواجه هستیم تا زمان حل مشکل با تانکر آبرسانی می‌شود.
او در مورد قطعی آب در روستای حسین آباد جنگل و پنج روستای اطراف آن گفت: بعد از رفع اتفاقی که در مجموعه آبرسانی وحدت که شامل روستاهای حسین آباد جنگل، پاباز، چاه سالار، حصار سرخ، ده حسینی و ریزآب روز پیش اتفاق افتاده بود هم اکنون آب این روستاها تامین شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار