بازنگری قوانین حفاظت از خطوط فشار قوی گاز
کد خبر: 1006253
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Dlt
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۳
مدیرمنطقه چهار عملیات انتقال گاز بیان کرد:
مدیرمنطقه چهار عملیات انتقال گاز گفت: اهميت رعايت حريم خطوط لوله فشار قوي گاز ،حریم خطوط لوله فشار قوی را شامل دو حریم اختصاصی و حریم ایمنی است.

محمد کامل مدیر این منطقه ضمن  اشاره به اهميت رعايت حريم خطوط لوله فشار قوي گاز ،حریم خطوط لوله فشار قوی را شامل دو حریم اختصاصی و حریم ایمنی دانست، و تأکید کرد: سختگیری برای ساخت و ساز در حریم 250 متری خطوط انتقال گاز با هدف حفظ جان و سلامت مردم، همچنین صیانت از تأسیسات و خطوط انتقال گاز انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه فشار گاز داخل خط لوله انتقال گاز (با قطرهای بالا)حدود 4 هزار برابر فشار گاز داخل منازل است،تصریح کرد: حریم اختصاصی، عرصه مجاور طرفین هر خط لوله که برای انجام عملیات بهره‌برداری و مراقبت از آن طبق ضوابط فنی شرکت‌های تابعه وزارت نفت تعیین می‌شود، است و عرض آن از هر طرف خطوط لوله از ۲۸ متر تجاوز نخواهدکرد.

کامل گفت: نیازهای تعمیراتی و بهره برداری ازخطوط انتقال گاز از جمله موارد مهم در بحث حریم خطوط لوله است از این رو مسیرهای دسترسی برای انجام عملیات تعمیراتی، ضرورتی به شمار می آید که به هنگام احداث آن ها باید به آن توجه ویژه ای شود.

وی کاهش خطرهای ناشی از انفجار یا آتش سوزی های احتمالی خطوط لوله را فلسفه وجودی دیگر قانون حریم خواند و تاکید کرد: افزایش ضریب ایمنی ساکنان اطراف خطوط لوله و به حداقل رساندن خطرهای ناشی از موارد یاد شده (آتش سوزی، انفجار و ...) جنبه دیگر قانون حریم است.

مدیرمنطقه چهار عملیات انتقال گاز با بیان اینکه عمده تجاوزات به حریم ایمنی خطوط انتقال گاز در مناطق کشاورزی و مسکونی حاشیه شهرها قرار دارد، گفت: رعایت نکردن حریم ایمنی، سبب به خطر افتادن امنیت جانی و سلامتی شهروندان می‌شود و به همین دلیل نباید در این زمینه از شرکت ملی گاز ایران انتظار اغماض داشت.

وی در ارتباط با اقدامات صورت گرفته برای حراست از حریم خطوط انتقال فشار قوی گاز در سطح بیش از5 هزار و600 کیلومتر خط لوله تحت پوشش منطقه چهار شرکت انتقال گاز کشور در سطح چهاراستان كشور، تصریح کرد: در این ارتباط بر اساس برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده به صورت دوره‌ای بازدیدهایی از خطوط لوله گاز توسط واحد کنترل حریم انجام شده و با هرگونه تجاوزات به خطوط انتقال گاز همچون ساخت و ساز غیر مجاز، تردد و خاکبرداری در حریم مربوطه، با همکاری مجاری قانونی اقدامات لازم انجام می‌گیرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار