جسارتی که عدم نظارت به متخلفان می‌دهد
کد خبر: 1006226
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DlS
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۷
دنیا حیدری
جدید‌ترین صحبت‌های مهدی تاج در برنامه زنده فوتبال برتر شبکه ۳ سیما، بسیاری را برآشفته و انتقاد‌های زیادی را به دنبال داشته، اما خوب که نگاه کنیم حق با رئیس سابق فدراسیون فوتبال است و نمی‌توان کمترین خرده‌ای به او گرفت. تاج وقتی به این راحتی تریبون صداوسیما را در اختیار دارد باید هم بی‌هیچ شرمی در چشم مردم نگاه کند و با گلایه بگوید «۲۱ بار از من و ویلموتس در برنامه‌ها صحبت شد! گویی بحث‌های آب و برق، گرانی و کرونا حل شده و مشکل کشور فقط ویلموتس بوده است!»

وقتی هیچ نهادی روی کار چنین مدیران بی‌کفایتی نظارت ندارد، وقتی هیچ نهاد و ارگانی بابت عقد قرارداد‌های بدتر از ترکمانچای آن‌ها را پای میز محاکمه نمی‌کشاند و مورد بازخواست قرار نمی‌دهد باید هم تاج بدون هیچ خجالتی از عقد چنین قراردادی که هیچ سود و منفعتی برایمان نداشته و هزینه‌ای ۱۲۰ میلیارد تومانی روی دست فوتبال ایران گذاشته، به عنوان یک قرارداد خوب یاد کند.

او این جسارت را از عدم بی‌توجهی نهادی‌های نظارتی می‌گیرد، از بی‌توجهی مسئولان بالادستی که اگر گوش او را بابت این ولخرجی هنگفت پیچانده بودند، امروز با قیافه‌ای حق به جانب و بی‌هیچ خجالتی از روی مردم، نمی‌گفت گویا همه مشکلات و گرانی‌ها حل شده و تنها مشکل مملکت ویلموتس است که این همه از من و ویلموتس می‌گویید!

نه آقای تاج، مشکلات مملکت به قوت خود باقی است. آب، برق، گاز، گرانی و حتی کرونا؛ مردم همچنان با آن و تبعات ناشی از آن دست به گریبان هستند، اما در این وانفسا و در انبوه مشکلات ریز و درشتی که مردم با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و بسیاری را از نان خوردن انداخته و سفره‌های خیلی‌ها را خالی کرده، به لطف همان قرارداد خوب شما باید ۱۲۰ میلیارد تومان به ویلموتسی تقدیم کنیم که کار فوتبال ایران را به جایی رساند که امروز برای سومین حضور پیاپی در جام جهانی باید دست به دعا شویم و چشم به معجزه داشته باشیم، چراکه قرارداد خوب شما، نه برای فوتبال ایران که تنها برای جیب مرد بلژیکی و صدالبته دلال‌هایی که شرایط حضور او را روی نیمکت تیم ملی فوتبال ایران فراهم کردند خوب بوده و هست. قراردادی که با رقم آن بدون تردید می‌شد گره از مشکلات هزاران نفر از مردمی که این روز‌ها با مشکلات عدیده مالی و معیشتی رو‌به‌رو هستند را باز کرد، همان مشکلاتی که شما آن‌ها را می‌شمارید و تأکید دارید که مشکلات اصلی جامعه و مملکت هستند، اما به این مسئله اشاره‌ای نمی‌کنید که تنها با پول قرارداد ویلموتس چه مقدار از این مشکلات را می‌توان حل و فصل کرد.

حرف‌های حق به جانب تاج، خون بسیاری از فوتبال‌دوستان را به جوش آورده، خصوصاً که رئیس سابق فدراسیون فوتبال هنوز هم حاضر به پذیرفتن این اشتباه فاحش نیست و به جای عذرخواهی از مردم و پایین انداختن سرش، سینه سپر می‌کند و لب به گله از منتقدان باز کرده و هنوز هم از قرارداد ویلموتس دفاع می‌کند. قراردادی که حالا دیگر در پستو‌های ساختمان فدراسیون پنهان نیست و بند‌بند آن و محتویات تأسف‌بارش افشا شده، اما آنچه این جرئت و جسارت را به تاج می‌دهد که با وجود مشخص شدن هزینه ۱۲۰ میلیاردی که قرارداد ویلموتس به بیت‌المال تحمیل کرده، همچنان از موضع قدرت سخن بگوید و از این قرارداد به عنوان قراردادی خوب یاد کند، اطمینان خاطری است که او از عدم لزوم پاسخگویی به نهاد‌های بالادستی و نظارتی دارد.

بدون تردید اگر تاج می‌دانست که بابت ریال به ریال حیف و میل‌هایی که از بیت‌المال کرده، باید پاسخگو باشد، هرگز فکر عقد چنین قرارداد ننگینی را نیز به ذهن خود راه نمی‌داد، اما از آنجایی که تا به امروز هیچ‌یک از مدیران بی‌کفایت فوتبال ایران بابت اشتباهات فاحش و تأسف‌بارشان پاسخگو نبوده‌اند و بابت دست‌درازی‌های بی‌حد و حصرشان به بیت‌المال مورد بازخواست قرار نگرفته‌اند تاج با وجود روشن شدن مسئله ویلموتس و مقصر بودن صددرصدی در رسانه ملی همه را به باد انتقاد می‌گیرد که گویا همه مشکلات حل شده و تنها مشکل مملکت ویلموتس است!

مشکلی که علاوه بر خدشه‌دار کردن آبروی فوتبال ایران و پایین آوردن شأن آن از همان ابتدا هزینه‌ای ۱۲۰ میلیاردی را هم به دنبال داشته، اما همچنان از نظر رئیس سابق فدراسیون فوتبال آنقدر‌ها هم حائز اهمیت نیست که نیازی باشد رسانه‌ها تا این اندازه به آن بپردازند.

اما آیا اگر قرار بود تاج این هزینه را از جیب خودش بپردازد هم همچنان همین نظر را داشت یا اگر این خطای نابخشودنی را یکی از رقبای او انجام می‌داد باز هم آن را تا این اندازه بی‌اهمیت می‌شمرد؟!
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار