وزیر اقتصاد واگذاری اموال مازاد دستگاه‌های اجرایی استانها را خواستار شد
کد خبر: 1005733
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DdV
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱
درنشست ویدئو کنفرانس بیان شد؛
وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر واگذاری اموال و دارایی‌های مازاد دستگاه‌های دولتی در استانها گفت: برازنده این دولت نیست که دستگاه‌های دولتی در سراسر کشور دارایی‌ها و اموال مازاد داشته باشند لذا باید برنامه‌ای برای واگذاری این اموال تدوین شود و دولت در این زمینه مشوقهایی نیز درنظر گرفته است.

فرهاد دژپسند  در نشست استانی ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد با اظهار امیدواری از این که با مدیریت ویروس منحوس کرونا، روند توسعه را سرعت بخشیم افزود: طبیعی است در سه ماه اخیر به دلیل بحران کرونا مقداری روند فعالیتهای اقتصادی در کشور کند شده باشد.

وی بیان کرد: هرچند روند انجام فعالیتهای اقتصادی در خراسان رضوی مطلوب بوده اما امید است این روند با سرعت بیشتری به گونه ای طی شود که نتایج بهتری حاصل گردد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی کسب رتبه‌های نخست خراسان رضوی در حوزه‌های مربوط به اقتصاد مقاومتی را دور از انتظار ندانست و گفت: براساس آنچه در حوزه اقتصاد مقاومتی هدفگذاری شده است خراسان رضوی نه تنها می تواند رتبه نخست کشور را داشته باشد بلکه باید به عنوان یک استان الگو مطرح شود.

دژپسند با اشاره به پیشرفت پروژه‌های الگوی مثلث توسعه اقتصادی – فرهنگی در خراسان رضوی افزود: پیشرفت ۱۰۰ درصدی ۲۲۱ پروژه از این الگو روند قابل قبولی است که این میزان پیشرفت باید تا پایان سال به نحو چشمگیری افزایش یابد.

وی نرخ بیکاری خراسان رضوی را مناسب دانست و ادامه داد: کاهش قابل توجه نرخ بیکاری استان و نسبت آن به میانگین کشوری قابل توجه است و باید آن را به فال نیک گرفت.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر بهبود فضای کسب و کار در استان خراسان رضوی و تامین مالی پروژه‌ها گفت: در تهران به منظور شروع کسب و کار، پنجره واحد فیزیکی سرمایه‌گذاری راه‌اندازی شده که با ایجاد آن فاصله زمانی ۷۲.۵ روزه برای شروع کسب و کار و ثبت شرکت به سه روز کاهش یافته است.

دژپسند از استاندار خراسان رضوی خواست پنجره واحد فیزیکی سرمایه‌گذاری را در مدت یک ماه آینده و همزمان با سالروز میلاد امام رضا(ع) در استان راه‌اندازی کند.

وی تاکید کرد: هم اینک میانگین زمانی صدور مجوز برای راه‌اندازی کسب و کار در خراسان رضوی ۵۵ روز است که زمانی خیلی طولانی است و باید این زمان کاهش معناداری پیدا کند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: تاکنون سامانه سام برای کاهش زمان صدور مجوزها، سامانه دادور برای بررسی شکایات فعالان محیط کسب و کار، سامانه یاور برای ارایه مشاوره به فعالان کسب و کار راه‌اندازی شده است.

دژپسند افزود: هرچند از طریق سامانه دادور در خراسان رضوی به ۹۰ درصد از شکایات فعالان فضای کسب و کار پاسخ داده شده اما ۲۱ روز برای دریافت این پاسخ زمان زیادی است که باید به یک هفته کاهش پیدا کند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار