در آینده ای نزدیک پایش درختان شهر مشهد با فناوری های نوین الکترونیکی
کد خبر: 1005459
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DZ5
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد خبر داد:
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد از پایش درختان با استفاده از فناوری های نوین الکترونیکی در آینده ای نزدیک خبر داد.

احمدرضا سلامی با بیان این که پلاک کوبی الکترونیکی درختان بستری مناسب برای شناسایی و مدیریت درختان است گفت: پلاک کوبی الکترونیکی درختان در سراسر دنیا به صورت مکانیزه و مدرن، با هدف جمع‌آوری و حفظ اطلاعات درختان، بررسی وضعیت فعلی آن ها و همچنین برنامه‌ریزی کلان برای آینده آن ها انجام می شود.
وی افزایش دقت و سرعت در کار، کوتاه شدن فرآیندهای کاری و صرفه جویی در منابع و هزینه ها را از مزایای روش الکترونیکی پلاک کوبی درختان در مشهد برشمرد و افزود: پلاک های الکترونیکی با روشی نوین و هم چنین با بهره گیری از توان شرکت های دانش بنیان و شتاب دهنده در حال پیگیری است و به زودی در دستور کار سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد قرار خواهد گرفت.
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد با اشاره به این که پلاک های الکترونیکی در مقابل فشارها مقاوم و آسیب کمتری به درخت می رساند، خاطرنشان کرد: این پلاک ها در شرایط سرمای ۳۰ تا ۶۵ درجه زیر صفر یا در گرمای شدید هم از بین نمی رود و می تواند اطلاعات را ارائه کند.
وی اضافه کرد: روش سنتی که پیش از این در راستای شناسایی و ساماندهی درختان سطح شهر مشهد مورد استفاده قرار گرفته است با وجود نشانه گذاری یک میلیون و 500 اصله درخت، دارای مشکلات زیادی چون نیاز به نیروی انسانی و زمان بیشتر، احتمال خطای انسانی و امکان از بین رفتن پلاک ها با عوامل محیطی بود.
سلامی تصریح کرد: درختان به عنوان عنصر حیات بخش طبیعت هستند بنابراین خواستار توجه هر چه بیشتر مسوولان جهت تامین منابع مالی در تسریع طرح پلاک گذاری الکترونیکی درختان در کلان شهر مشهد هستیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار