مرکز رشد مشترک پژوهشگاه صنعت نفت و دانشگاه صنعتی قوچان افتتاح شد
کد خبر: 1005233
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DVR
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶
به صورت ویدئو کنفرانس انجام شد؛
مرکز رشد و فناوری مشترک پژوهشگاه صنعت نفت و دانشگاه صنعتی قوچان ظهر امروز به‌صورت ویدئو کنفرانس با حضور جمعی از مدیران دانشگاهی، صنعتی و علمی برگزار شد.

در این مراسم رییس پژوهشگاه صنعت نفت بابیان اینکه این مرکز رشد می‌تواند به حمایت از جوانان و دانش آموختگان دانشگاهی کمک کند گفت: رشد اقتصادی منطقه و بالا بردن ارزش افزوده و مزیتهای اقتصادی در این گونه همکاری می‌تواند نمونه موفقی از ارتباط درست دانشگاه و صنعت باشد.

جعفر توفیقی افزود: مراکز رشد و پارکهای علم و فناوری با شکل گیری خود پل ارتباطی میان صنعت و دانشگاه را فراهم کرده و بستری برای فناوری، خلاقیت، نوآوری و اشتغال جوانان را به وجود می آورند.

وی یکی از چالش‌های سالیان گذشته را عدم برقراری ارتباط میان دانشگاه و صنعت دانست و بیان کرد: در سالیان گذشته دانشگاه تنها به تولید مقاله و رساله های علمی می پرداخت و صنعت نیز به طور جداگانه فقط سرمایه گذاری می‌کرد اما امروز ارتباط میان این دو موجب توسعه علم و فناوری و رشد نظام علمی و آموزشی شده است.

رییس پژوهشگاه صنعت نفت نتیجه شکل‌گیری مراکز نوآوری و پارکهای علم و فناوری را ایجاد تحول در فضای عمومی، اقتصادی و صنعتی خواند و تصریح کرد: ظرفیت‌های فکری و استعدادهای خلاق زیادی در کشور وجود دارد که نیازمند تجمیع این ظرفیتها و استفاده از استعدادها هستیم.

فرماندار قوچان نیز در این مراسم با بیان این که این شهرستان با فعالیت ۱۰ دانشگاه بزرگ و رشته های متنوع و گوناگون یکی از قطب‌های دانشگاهی استان به شمار می‌آید گفت: دانشگاه صنعتی از زمان تشکیل به سرعت توسعه یافته و فعالیتهای علمی و پژوهشی ارزنده ای را به ثمر رسانده است.

هادی رجایی نیا با اشاره به راه‌اندازی دومین مرکز رشد در شهرستان قوچان با توجه به ظرفیتهای علمی در حوزه شیمی، نفت و گاز افزود: توسعه مرکز رشد و فناوری می‌تواند ثمرات قابل توجهی داشته باشد و این شهرستان آمادگی کامل برای فراهم کردن زیر ساختها و بسترهای مورد نیاز این مرکز رشد و حمایت همه‌جانبه از آنها را دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار