تیم جوان نه قهرمان جوان
کد خبر: 1004194
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DEg
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۳
رئیس‌جمهور به عنوان دومین مقام رسمی کشور، مهم است. اما کار دولت، کار جمعی است. در مقام مقایسه، دولت را باید با ورزش‌های جمعی مثل والیبال، فوتبال و بسکتبال مقایسه کرد، نه ورزش‌های انفرادی مانند وزنه‌برداری و کشتی.
جوان آنلاین: محمد ایمانی، سردبیر روزنامه کیهان، در کانال تلگرامی خود پیرامون تأکید رهبر انقلاب بر دولت جوان حزب‌اللهی نوشت:

رهبر انقلاب دیروز فرمودند: «مکرر گفته‌ام که به دولت جوان و حزب‌اللهی معتقد و امیدوارم. اما معنای این حرف صرفاً این نیست که یک جوان ۳۲ ساله - من باب مثال- رئیس‌دولت باشد بلکه معنای دولت جوان و حزب‌اللهی یک دولت پای کار، آماده و با نشاط است که علاج مشکلات است و می‌تواند کشور را از راه‌های دشوار عبور دهد. برخی در سنین بالا نیز به معنایی جوان و پر تلاش و با نشاط هستند، مانند شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی که بیشتر از ۶۰ سال داشت، اما اگر شهید نمی‌شد، او را تا ۱۰ سال دیگر نیز در همان مسئولیت حفظ می‌کردم.»

بعد از انتشار این بیانات، مجدداً برخی مباحث در فضای مجازی، منحصراً به سمت سن «رئیس‌جمهور جوان» رفت! در اینجا خطای مهمی وجود دارد که تا برطرف نشود، مشکلات اصلی دولت برطرف نخواهد شد.

رئیس‌جمهور به عنوان دومین مقام رسمی کشور، مهم است. اما کار دولت، کار جمعی است. در مقام مقایسه، دولت را باید با ورزش‌های جمعی مثل والیبال، فوتبال و بسکتبال مقایسه کرد، نه ورزش‌های انفرادی مانند وزنه‌برداری و کشتی.

رهبری نفرمودند منحصراً باید رئیس‌جمهور جوان باشد، بلکه تأکید دارند دولت به عنوان یک تیم، باید جوان و حزب‌اللهی باشد؛ بعد هم صرف ویژگی سن و سال را برای تعریف جوانی در مقیاس دولت‌داری رد می‌کنند و می‌فرمایند: «معنای دولت جوان و حزب‌اللهی یک دولت پای کار، آماده و با نشاط است.»

پس از آن هم با تأکید بر «روحیه جوانی» (نشاط و توان و آمادگی کار)، حاج قاسم سلیمانی را با سن بالای ۶۰ سال مثال می‌زنند که نقض سن و سال گرایی محض است.

بنابراین در تکاپو برای تشکیل دولت جوان حزب‌اللهی، آن‌هایی موفقند - بلکه مراد رهبری را دریافته‌اند- که فراتر از معیار تک بعدی و نارسای «سن و سال» برای دور هم آوردن یک تیم هم افزا و دارای روحیه و نشاط جوانانه و ضمناً واجد پختگی و تجربه تلاش می‌کنند و نه کسانی که از طیف‌های گوناگون، دنبال رفتار سطحی و هیجانی «نامزد بازی محض» و برجسته کردن این یا آن نامزد هستند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار