زیارت مجازی ۵۰ هزار شهید
کد خبر: 1003519
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004D3n
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۷
مدیرکل مسکن و امور گلزار‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در سامانه زیارت مجازی گلزار و مزار مطهر شهدا، از مزار ۵۰ هزار شهید عزیز، تصاویر ۳۶۰ درجه تهیه و بارگذاری شده و اکنون زیارت مجازی این تعداد شهدای گرانقدر امکانپذیر است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: خداکرم کولیوند در خصوص سامانه زیارت مجازی گلزار و مزار مطهر شهدا با تشریح اهداف و امکانات این سامانه افزود: سامانه زیارت مجازی گلزار و مزار مطهر شهدا به عنوان نخستین درگاه اینترنتی ارتباط بنیاد با جامعه برای ارائه اطلاعات شهدا با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت راه‌اندازی شد. وی در خصوص اهداف اصلی زیارت مجازی مزار و گلزار‌های مطهر شهدا گفت: علاوه بر هدف اصلی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، اهداف دیگری، چون جمع‌آوری اسناد مربوط به شهدا، فراهم‌سازی بستر تحقیقاتی برای دوستداران فرهنگ ایثار و شهادت، فراهم‌سازی زمینه‌های لازم برای در دسترس بودن و شفافیت اطلاعاتی، استفاده از نمونه تصاویر گلزار‌های ساماندهی شده برای معرفی فعالیت و تبیین اهداف و به روز‌رسانی آمار و اطلاعات با استفاده از تأیید خانواده‌های محترم شهدا در راه‌اندازی این سامانه مد‌نظر بوده‌است.

مدیرکل مسکن و امور گلزار‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران از جمله مزایای سامانه زیارت مجازی گلزار و مزار شهدا را ایجاد حس حضور در مخاطبان با استفاده از تصاویر ۳۶۰ درجه از گلزار و مزار شهدا دانست و افزود: این تصاویر عمدتاً مربوط به گلزار‌های دارای بیش از ۵۰ مزار در ۱۲ استان هستند. همچنین مراحل اجرای تصویربرداری برای سایر شهدای گرانقدر در دست اقدام است و ان‌شاءالله این سامانه به مرور تکمیل خواهد شد. وی افزود: این سامانه دارای اطلاعات کامل مزار و گلزار‌های شهدای سراسر کشور است و از هر شهید حداقل یک عکس کوچک یا پرسنلی در سامانه بارگذاری شده و قابل ارائه است. از مزایای دیگر این سامانه می‌توان به پویایی سامانه در جمع‌آوری اسناد مرتبط با شهدا اعم از عکس، فیلم، وصایا، خاطرات و دلنوشته‌ها و ارائه این اسناد به مخاطبان اشاره کرد.

کولیوند افزود: این سامانه از طریق آدرس golzar. isaar. ir برای عموم قابل دسترسی است و در حال حاضر با توجه به شیوع بیماری کرونا و محدودتر شدن فعالیت‌های اجتماعی امکان خوبی را برای علاقه‌مندان به زیارت مزار‌های شهدا و بهره‌مندی از فضای معنوی آن‌ها از طریق مجازی ایجاد کرده‌است. وی با اشاره به ماهیت فرهنگی سامانه زیارت مجازی گلزار و مزار مطهر شهدا گفت: بر این اساس و برابر مصوبه شورای معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران مقرر شد برای بارگذاری سایر اسناد و اطلاعات راجع به شهدای عزیز، پس از این معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد مدیریت و تکمیل اطلاعات این سامانه را بر عهده داشته باشد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار