طرح ضد صهیونیستی مجلس در یک قدمی صحن
کد خبر: 1003510
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004D3e
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۰
کمیسیون امنیت ملی تصویب کرد
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از تصویب طرح مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت در جلسه دیروز کمیسیون خبر داد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: سه شنبه هفته گذشته بود که حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، طرح مقابله با اقدامات رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی را با قید دو فوریت به رأی گذاشت.

وی گفت: شاید گفته شود عمر این مجلس به سر رسید و تصویب دو فوریت آن وجاهتی ندارد، اما از آنجا که تا استقرار مجلس آتی زمان زیادی است و در این خلأ با وجود کرونا که همه مشغول امور داخلی خود هستند، فرصت خوبی برای رژیم صهیونیستی ایجاد شده تا به منافع ملی ما ضربه بزند، به همین دلیل بر فوریت آن تأکید دارم. نمایندگان مجلس دهم که برای خدمت به کشور تلاش کردند با تصویب این طرح می‌توانند برگ زرینی را در صفحه خدمت خود اضافه کنند.

در پایان با رأی گذاشتن طرح مقابله با اقدامات رژیم صهیونیستی، دو فوریت این طرح با ۲۴۳ نفر موافق و بدون مخالف تصویب شد و علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی پس از تصویب دو فوریت از کمیسیون متبوع خواست، سریع‌تر آن را بررسی کند تا اول هفته آینده در دستور کار مجلس قرار بگیرد.

دیروز، اما این طرح در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پس از بررسی به رأی گذاشته و تصویب شد تا برای تصویب نهایی مجلس وارد صحن علنی شود.

به گزارش خانه ملت، سیدحسین نقوی‌حسینی در توضیح نشست روز شنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: جلسه با هدف بررسی و تصویب طرح مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت تشکیل شد.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این جلسه موارد پیشنهادی (ماده به ماده) قرائت و نظرات اعضا دریافت و جمع‌بندی شد. اولاً عنوان طرح به این ترتیب اصلاح شد؛ «طرح مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت».

نقوی‌حسینی ادامه داد: در ماده یک همه دستگاه‌های کشور موظف می‌شوند با استفاده از همه ظرفیت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی مقابله کنند به ویژه مقابله با اقدامات جنگ طلبانه، تروریستی، محاصره انسانی، شهرک‌سازی، آواره کردن مردم فلسطین و اشغال سرزمین‌های کشور‌ها از جمله جولان.

این نماینده مردم در مجلس دهم بیان داشت: در ماده ۲ تأکید بر اجرای قانون مصوب مجلس شورای اسلامی مبنی بر حمایت از پایتختی قدس به عنوان پایتخت فلسطین شده است. نقوی حسینی گفت: در ماده ۳ تأکید بر الزام دولت مبنی بر حمایت همه‌جانبه از مردم مظلوم فلسطین به ویژه ماده ۸ قانون حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین دارد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: در ماده ۴ صدور هرگونه مجوز مشارکت مستقیم یا غیرمستقیم به اشخاص حقیقی و حقوقی در نمایشگاه‌ها، همایش‌ها و گردهمایی‌ها ممنوع است. نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در ماده ۵ هرگونه فعالیت سکو‌های نرم‌افزاری رژیم صهیونیستی در جغرافیای سایبری کشور ممنوع است. همچنین ارائه سرویس به آن‌ها و نیز هرگونه استفاده از محصولات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری که در رژیم صهیونیستی دارای شعبه تولیدی هستند ممنوع است.

نقوی‌حسینی ادامه داد: در ماده بعدی هرگونه همکاری یا جاسوسی به نفع رژیم صهیونیستی در حکم محاربه و فساد فی‌الارض خواهد بود. همچنین در ماده بعدی هرگونه همکاری، تعامل و توافق سیاسی با نهاد‌ها و افراد رسمی و غیررسمی وابسته به رژیم صهیونیستی ممنوع است. وی اظهار داشت: در این بین در ماده بعدی ورود همه صهیونیست‌های تابع رژیم اشغالگر شامل اشخاص حقیقی و حقوقی به جمهوری اسلامی ممنوع است. همچنین در ماده دیگر این طرح سفر اتباع ایرانی به سرزمین فلسطین اشغالی ممنوع است.

این نماینده مجلس دهم خاطرنشان کرد: در ماده بعدی طرح یاد شده آمده که دادستان کل کشور با همکاری وزارت خارجه و دفتر خدمات حقوقی ریاست جمهوری مکلف است با بهره‌مندی از ظرفیت‌های مراجع و نهاد‌های داخلی و خارجی و بین‌المللی نسبت به حمایت از مردم فلسطین و سایر قربانیان نسبت به طرح شکایت، محاکمه و اجرای احکام مجازات سران جنایتکار رژیم اشغالگر اقدام کند. نقوی حسینی ادامه داد: در ماده بعدی نیز وزارت امور خارجه موظف شده طرح جمهوری اسلامی مبنی بر همه‌پرسی ملی در سرزمین فلسطین را که در سازمان ملل به ثبت رسیده است پیگیری کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین در ماده دیگری از این طرح، دولت موظف شده از فعالیت دولت‌ها، ملت‌ها و سازمان‌های مردم نهاد داخلی و بین‌المللی مبنی بر حمایت از آزادسازی قدس و محکومیت و تحریم رژیم اشغالگر قدس حمایت کند و در ماده بعدی پیشنهاد شده که کمیته با شرکت وزارت خارجه، اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه، نیروی قدس، وزارت دادگستری، کشور، دفاع و دبیرخانه کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی تشکیل شود و در آخرین ماده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موظف شده از ساخت فیلم‌های افشا کننده جنایات ضدبشری رژیم صهیونیستی حمایت کند. این طرح در ۱۵ ماده به تصویب کمیسیون رسید.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار