مهم‌ترین هدف طرح یاریگران زندگی نه گفتن دانش‌آموزان به اعتیاد است
کد خبر: 1003447
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004D2d
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۷
دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل:
دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل گفت: مهم‌ترین هدف طرح یاریگران زندگی نه گفتن در بین دانش‌آموزان با اولویت پیشگیری از اعتیاد است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، بهنام بهشتی با تاکید بر افزایش مشارکت همگانی برای پیشگیری از اعتیاد اظهار کرد: طرح یاریگران زندگی در راستای اجتماعی شدن مبارزه با موادمخدر در 20 درصد مدارس استان اردبیل در سال گذشته اجرا و از اسفند با شیوع بیماری کرونا ادامه این کار متوقف شد.

وی تصریح کرد: با توجه به تعطیل شدن مدارس از سه ماه پیش و دوری دانش‌آموزان از مدرسه در حال حاضر تا زمان عادی شدن شرایط جامعه خانواده‌ها باید بیشتر مراقب فرزندان خود و نحوه ارتباطات آنها با دوستان در بیرون از خانه باشند.

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل خاطرنشان کرد: این طرح با ارتقای مهارت‌های خودکنترلی و مسوولیت‌پذیری اجتماعی دانش‌آموزان به همراه جلب مشارکت و مداخله موثر اولیا و مربیان و تشکل‌های دانش‌آموزی، بیش از گذشته زمینه ارتقای عوامل محافظ و کاهش عوامل خطر در مدارس را فراهم خواهد کرد.

بهشتی مهم‌ترین هدف این طرح را ارتقای مهارت‌های بازدارندگی و صیانت در کانون‌های دانش‌آموزی و افزایش قدرت "نه گفتن" در بین دانش‌آموزان با اولویت پیشگیری از اعتیاد ذکر کرد.

وی همچنین به برگزاری کلاس‌های آموزشی برای اجرای مطلوب طرح کانون یاریگران زندگی در 500 آموزشگاه استان در سال گذشته اشاره کرد و افزود: مبارزه با موادمخدر وظیفه دستگاه خاصی نیست بلکه وظیفه همگانی برای مصون‌سازی جامعه از آفت اعتیاد و کمک به رشد و توسعه و بالندگی ایران اسلامی است و آموزش و پرورش استان آماده همکاری همه‌جانبه با شرکای اجتماعی خود می‌باشد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار