سید حسن نصرالله انگشت بر روی زخم ملتهب صهیونیست‌ها گذاشت
کد خبر: 1003281
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Czx
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵
رای الیوم بررسی کرد
یک رسانه عرب زبان با اشاره به سخنان شب گذشته دبیر کل حزب الله لبنان و رصد آن از سوی میلیون‌ها نفر در جهان عرب، مواضع وی را با توجه به شرایط منطقه مهم و رسوا کننده صهیونیست‌ها و آمریکا دانست.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: رأی الیوم در مطلبی با اشاره به سخنان شب گذشته سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان، آورده است: میلیون‌ها عرب، سخنرانی سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان را دنبال می‌کنند، زیرا وی تنها رهبر عربی است که از مشکلات و دغدغه‌های امت عربی و به ویژه فلسطین سخن می‌گوید و طرح‌های هیمنه طلبی آمریکایی-اسرائیلی وهمسویان عرب آن‌ها را فاش می‌کند.

این رسانه می‌نویسد: این ارتباط میان موضوع محوری عربی و طرح محور مقاومت ملی در مقابله با طرح‌های آمریکایی-اسرائیلی برای هیمنه بر سوریه و تسلط بر آن؛ چکیده‌ای از علت درگیری‌ها، اشغالگری‌ها و حملات گاه و بیگاه اسرائیل است. اگر رهبری سوریه از فلسطین دست بر می‌داشت و معاهده‌های ذلت بار با دشمن صهیونیست مانند دیگران امضا می‌کرد و ده‌ها میلیاردی که دلالان عرب به عنوان رشوه مسموم برای دست برداشتن از موضوع فلسطین عرضه می‌کردند را می‌پذیرفت این جنگ ۹ ساله رخ نمی‌داد و شاهد پرچم صهیونیست‌ها در دمشق بودیم.

رأی الیوم نوشت: این سخنرانی که صلابت فرهنگ مقاومت و ارزش و ریشه دار بودن و عمق پایبندی آن به اصول عربی و اسلامی را نشان می‌دهد در سالروز شهادت یکی از بارزترین فرماندهان میدانی حزب الله و دو روز قبل از هفتاد و دومین سالروز نکبت و آواره شدن بیش از ۱۰ میلیون فلسطینی و در شرایطی که سریال‌های عادی سازی بر صفحه‌های تلویزیونی برخی کشور‌های سازشکار به ویژه سعودی به نمایش درآمده است، بیان می‌شود.

این رسانه آورده است: سید نصرالله هنگامی که گفت که اسرائیلی‌ها به صنایع موشکی در سوریه حمله می‌کنند و سوریه و متحدانش را تهدیدی وجودی برای خود می‌دانند در واقع انگشت روی زخم ملتهب اسرائیل گذاشت. این موشک‌ها بازدارندگی ایجاد کرده است و کل فلسطین اشغالی و صهیونیست‌ها در تیررس آن هستند و در وحشت به سر می‌برند. این موشک‌ها رؤیای عربی-اسلامی در تحقق موازنه نظامی با رژیم صهیونیستی را محقق ساخت و مبالغه نیست اگر بگوییم که کفه محور مقاومت در این موازنه سنگینی می‌کند.

رأی الیوم می‌افزاید: نصرالله در دادن اطلاعات دقیق در بیشتر سخنرانی‌ها خود که بسیاری از ابهامات را اعم از تحولات میدانی سوریه یا ایران و عراق و لبنان روشن می‌کند، تردید نمی‌کند. وی به سوالات بسیاری و موضوعات مبهمی پاسخ می‌دهد و از همین رو سخنرانی‌هایش مورد توجه و رصد نه تنها از سوی اعراب بلکه اسرائیلی‌ها خواه نظامیان آن‌ها و خواه غیرنظامیان صهیونیست هست، زیرا مردی است که دروغ نمی‌گوید.

این رسانه در ادامه می‌نویسد: حملات اسرائیل به سوریه به اهداف خود در انهدام موشک‌ها و کارخانه‌های آن در سوریه حتی اگر روزانه هم باشد، منجر نخواهد شد نه به این خاطر که دیر هنگام است و صد‌ها هزار موشک در اختیار حزب الله و ارتش سوریه و شاید حشد شعبی عراق است بلکه همچنین به خاطر اینکه از دقت بالایی برخوردار هستند و جنگ زمینی را به نفع محور مقاومت رقم زده اند و برتری نیروی هوایی اسرائیل که عامل تمام کننده در جنگ‌ها بود را از بین برده است و همه ادعا‌های پیروزی اسرائیلی کذب و با هدف گمراه کردن افکار عمومی صهیونیستهاست.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار