فیفا با پیشنهاد AFC موافقت کرد/ اعلام زمان آماده‌سازی تیم‌های ملی
کد خبر: 1002908
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ctw
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۹
یک روزنامه قطری اعلام کرد فیفا با درخواست کنفدراسیون فوتبال آسیا برای زمانبندی مسابقات تیم‌های ملی موافقت کرده است.
سرویس ورزشی جوان آنلاین: روزنامه استاد الدوحه قطر درباره سرنوشت مسابقات فوتبال در قاره آسیا نوشت: «فدراسیون فوتبال قطر در جلسه کنفدراسیون فوتبال آسیا با فدراسیون‌های ملی که در تاریخ ۱۵ ژوئن (۲۶ خرداد) برگزار می‌شود، شرکت خواهد داشت تا سرنوشت مسابقات قاره‌ای که از اواسط ماه مارچ به خاطر ویروس کرونا متوقف شده است، مشخص شود؛ بخصوص رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و انتخابی جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا در کنار مسابقات لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ آسیا.

کمیته‌های کاری کنفدراسیون فوتبال آسیا به نشست‌ها و جلسات خود ادامه می‌دهند بخصوص کمیته اضطراری که بعد از شروع ویروس کرونا تشکیل شد. به علاوه کمیته مسابقات برای تعیین سناریوهای نهایی دو رقابت؛ هم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا و هم مسابقات کاپ آسیا پیش از آنکه آنها را به فدراسیون‌های محلی در جلسه ماه آینده خود ارائه بدهد.»

استاد الدوحه همچنین پیش بینی کرد که کنفدراسیون فوتبال آسیا پاسخ فیفا را در مورد پیشنهاداتش در ارتباط با بازی‌های معوقه انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ و برگزاری آن در ماه‌های اکتبر و نوامبر دریافت کرده است: «ماه سپتامبر برای آماده سازی تیم‌ها قبل از اتمام مسابقات انتخابی جام جهانی در نظر گرفته شده است و همچنین فدراسیون‌های کشورها اجازه دارند مسابقات خود را که از ماه مارس تعطیل شده، برگزار کنند. پیش بینی می‌شود فیفا با این درخواست موافقت کرده باشد.»

این روزنامه قطری همچنین با اشاره به طرح برگزاری لیگ قهرمانان آسیا به صورت متمرکز ادامه داد: «به نظر می‌رسد AFC به حل و فصل مشکل برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان نزدیک شده است و بازی‌های شرق و غرب قاره را در یک کشور برگزار کند و یا بازی‌های هر گروه در یک کشور برگزار شود. کنفدراسیون آسیا مردادماه را به عنوان تاریخ اجرای این طرح خود انتخاب کرده است با علم به اینکه بیشتر فدراسیون‌های ملی همان زمان را مناسب‌ترین تاریخ برای شروع مسابقات داخلی در نظر دارند. این بدان معنا است که همپوشانی بین مسابقات محلی و قاره‌ای فدراسیون‌های ملی را وادار می‌کند تا بعضی از مسابقات تیم‌های خود را به تعویق اندازند.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار