افزایش ۲۱ درصدی پرداخت زکات در آذربایجان غربی
کد خبر: 1000708
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004CKS
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان ‌غربی خبر داد:
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان غربی گفت: مردم خیر و نیکوکار آذربایجان غربی در سال گذشته بیش از ۴۲ میلیارد و ۱۷۵ میلیون تومان زکات پرداخت کرده که در مقایسه با سال قبل، افزایش ۲۱ درصدی داشته است.

عزیز سهندی اظهار کرد: مردم خیر و نیکوکار آذربایجان‌ غربی در سال گذشته بیش از ۴۲ میلیارد و ۱۷۵ میلیون تومان زکات پرداخت کرده‌اند که این میزان زکات در مقایسه با سال قبل، 21 درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه با اهتمام ویژه کمیته امداد و مشارکت چشمگیر مردم آذربایجان‌ غربی، 103 درصد از برنامه ‌های عملیاتی حوزه زکات در سال گذشته محقق شده است، افزود: 90 درصد زکات جمع‌ آوری شده برای فقرا هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌ غربی تصریح کرد: 26 میلیارد و 600 میلیون تومان در راستای معیشت، 500 میلیون تومان به ‌منظور امور تحصیلی، 415 میلیون تومان ‌برای خدمات درمانی، 210 میلیون تومان جهت تهیه جهیزیه، بیش از 2 میلیارد تومان در راستای ساخت مسکن، 35 میلیون تومان بمنظور آزادی زندانیان، سه میلیارد و 115 میلیون تومان برای اجرای طرح ‌های عام المنفعه و 82 میلیون تومان نیز جهت تحقق سایر اهداف محرومیت‌زدایی هزینه شده است.

سهندی بیان کرد: در این راستا شهرستان مهاباد با ۶ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان، بوکان با چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان، سردشت با سه میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان، پیرانشهر با ۲ میلیارد و ۸۹۰ میلیون تومان و نقده با ۲ میلیارد و ۷۸۵ میلیون تومان زکات پرداختی، در استان پیشرو بوده اند.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون 1200 شورای زکات روستایی در استان فعال بوده و 775 روستا در آذربایجان ‌غربی نیز دارای ظرفیت تشکیل این شوراها هستند.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌ غربی افزود: برنامه ریزی در راستای تبلیغ و فرهنگ سازی زکات مال‌ التجاره، گسترش تعاملات میان دبیرخانه زکات و صدا و سیما در راستای ترویج فریضه زکات، انعقاد قرارداد با جشنواره ‌های ورزشی، علمی و هنری در راستای تبلیغ و فرهنگ سازی زکات، افزایش تعاملات با شورای سیاست گذاری ائمه جمعه شهرستان ها و اجرای طرح ویژه تبلیغی در روستا های مشمول زکات از مهمترین برنامه‌های این نهاد در سال جاری است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار