تولیدی / فیلم
اواخر فروردین ماه سال جاری اخباری مبنی بر یک رویداد قریب‌الوقوع پهپادی در ارتش جمهوری اسلامی ایران از رسانه‌ها منتشر شد که خیلی زود رونمایی و تحویل بیش از ۲۰۰ فروند پهپاد جدید در انواع مختلف به نیرو‌های ارتش محتوای این رویداد را مشخص ساخت.
سفر داریوش مهرجویی که چندی پیش برای اکران فیلم «گاو»، به لوکزامبورگ رفته بود با پخش دو ویدئوی کوتاه از برخورد جریان ضد انقلاب با وی، خبر‌ساز شد. در این دو ویدئو که اولی در یک خیابان و دیگری در سالن اکران و نقد فیلم است، جریان برانداز تلاش می‌کند با فشار و ایجاد ارعاب، مهرجویی را وادار کند تا به خواسته‌های آن‌ها تن دهد و مواضع خود را هم راستا با خواسته‌های براندازان قرار دهد.
رونمایی از کتاب‌های قدرت ارتباطات در جنگ ترکیبی نوشته «سپهر خلجی» و در کمین ایران قوی نوشته «محمدجواد اخوان»
مراسم رونمایی از کتاب‌ «قدرت ارتباطات در جنگ ترکیبی» نوشته دکتر سپهر خلجی، رئیس شورای اطلاع رسانی دولت و کتاب «در کمین ایران قوی» نوشته دکتر محمدجواد اخوان، مدیر مسئول روزنامه جوان صبح شنبه (۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲) با حضور خانواده شهید روح الله عجمیان و فرشاد مهدی پور، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد در خبرگزاری فارس برگزار شد.
در برنامه الحاق ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ علاوه بر ناو شهید مهدوی، یک شناور پشتیبانی و تعداد بیش از ۹۰ فروند قایق تندرو در چند کلاس مختلف هم به ناوگان ندسا الحاق شد. اما در الحاق اخیر یک شناور منحصر‌به‌فرد هم حاضر بود. شناوری مجهز به موشک‌های پدافند هوایی عمودپرتاب نواب.
در روز‌هایی که اخبار تخلفات مالی باشگاه‌های فوتبال گوش زمین و زمان را کر کرده است و هر روز یک خبر جدید از افتضاح مالی باشگاه‌های بزرگ منتشر می‌شود، شنیدن خبر جریمه ۳۰۰ هزار دلاری فدراسیون فوتبال از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا، آن هم به‌خاطر تقلب بسیار جالب توجه بود.
در روز بیست و دوم بهمن ۱۴۰۱، پردیس ثابتی دختر پرویز ثابتی رئیس اداره سوم ساواک، در صفحه اینستایی خود تصویری منتشر کرد که او را همراه با پدر و مادرش در تجمع کم شمار ضدانقلاب در امریکا نشان می‌داد، اما این درج عکس نمی‌تواند اتفاقی باشد. احتمالاً ثابتی را وهم برداشته که هوای سیاست، حتی برای او هم آفتابی شده و می‌تواند در برابر دوربین‌ها ظاهر شود!
نگاهی به یک دستاورد مهم دفاعی کشور
در ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ارتش جمهوری اسلامی ایران از پایگاه زیرزمینی عقاب ۴۴ که مربوط به هواپیما‌های شکاری-بمب افکن است رونمایی کرد. دستاوردی که روز بعد در دیدار فرماندهی کل قوا با فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش مورد تقدیر ایشان قرار گرفت.
وضعیت مذهب و حجاب در گفت و گوی «جوان» با ابراهیم فیاض
اغتشاشات اخیر با رمز گشت ارشاد و مسئله حجاب آغاز شد و با سوق پیدا کردن به سمت براندازی بعد از مدتی فروکش کرد. حالا بعد از پشت سر گذاشتن این حوادث عده‌ای شعار زن، زندگی و آزادی را بهانه‌ای برای بی اعتنایی نسبت به حجاب و برخی از مقتضیات مذهبی کرده‌اند و تلاش دارند در این آب گل‌آلود، جامعه را از حجاب و مذهبی که یادگار تاریخی ایران حتی قبل از اسلام است، جدا کنند. به منظور بررسی مقتضیات دینی جامعه ایران به سراغ ابراهیم فیاض، جامعه شناس و عضو هیئت علمی دانشگاه رفته و در گفتگو با وی به مسئله حجاب و مذهب در کشور پرداخته‌ایم. مشروح این گفتگو را می‌توانید در شماره ۶۷۰۴ روزنامه جوان، دوم اسفند ۱۴۰۱ بخوانید.
پادکست تصویری جوان
ممکن است برای شما هم این پرسش مطرح شود که چه ویژگی‌ای در قضیه فلسطین وجود دارد که موضع محکم و بی‌ملاحظه جمهوری اسلامی در آن را سبب شده است و چرا مثلاً در سایر مسائل سیاست بین‌الملل این‌گونه قاطع و تغییرناپذیر موضع نمی‌گیریم؟/ محمدجواد اخوان مدیرمسئول روزنامه جوان در سرمقاله دیروز این روزنامه با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در خصوص ملاحظه نداشتن جمهوری اسلامی با کسی در مورد فلسطین، به چرایی این نگرش در خصوص مساله فلسطین و تفاوت آن با سایر موضوعات پرداخته، که با هم مرور می‌کنیم./ گوینده و تدوین: مجتبی سرمدی
رهبر معظم انقلاب در سخنان امروزشان در دیدار با مردم آذربایجان شرقی، پیشرفت‌های کشور را یک واقعیت نشاط آفرین و تحسین‌برانگیز خواندند و خاطرنشان کردند: البته ما در تبلیغات و کار رسانه‌ای ضعیف هستیم و به مهارت لازم برای نشان دادن این پیشرفت‌ها دست نیافته‌ایم اما بازدیدکنندگان از نمایشگاهها یا دستاوردهای ایران، از دستیابی به این سطوح پیشرفت آن هم در شرایط تحریم اظهار شگفتی می‌کنند؛ همچنان‌که آن فرمانده موشکی صهیونیست نیز چند سال قبل گفت من با ایران دشمن هستم اما در مقابل تولید آن موشک پیشرفته به دست دانشمندان ایرانی، کلاه از سر بر می‌دارم./ یوزی رابین رئیس سابق سازمان موشکی رژیم صهیونیستی و ملقب به پدر صنعت موشکی اسرائیل درباره توان مهندسان ایرانی در ساخت موشک گفته بود به احترام توان موشکی ایران کلاه از سر بر می‌دارم که شما مخاطبان ارجمند می‌توانید این کلیپ را مشاهده نمایید.