بازداشت سارقان خودرو‌های مدل بالا در تعقیب و گریز
کد خبر: 997198
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004BPq
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۰
دو مجرم سابقه دار که قطعات اوراق شده خودرو‌های گرانقیمت را در سایت‌های اینترنتی به فروش می‌رساندند بازداشت شدند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، شامگاه ۲۸‌فروردین‌ماه مردی با مرکز فوریت‌های پلیس‌۱۱۰ تماس گرفت و سرقت خودروی مزدا ۳ خود را گزارش داد. لحظاتی بعد مأموران کلانتری‌۱۰۲ پاسداران در محل حاضر شدند و در این باره تحقیق کردند. صاحب خودرو گفت ساعتی قبل خودروی مزدا‌۳ خود را مقابل خانه‌ام پارک کردم و به داخل خانه رفتم. حالا که به کوچه آمدم دیدم که ماشینم سرقت شده است. بعد از مطرح شدن شکایت به دستور بازپرس تیمی از کارآگاهان پایگاه‌چهارم پلیس‌آگاهی مأمور رسیدگی به پرونده شدند. کارآگاهان در اولین گام با بررسی دوربین مداربسته متوجه شدند که سارقان دو مرد موتور سوار هستند که لحظاتی بعد از پرسه زدن کنار خودرو، ترک‌نشین از موتور پیاده شده و خودرو را سرقت کرده و هر دو از محل متواری شده‌اند.

در حالی که تحقیقات پلیس در جریان بود ششم فروردین‌ماه مأموران کلانتری‌۱۰۲ پاسداران هنگام گشت‌زنی در بزرگراه همت به یک خودروی مزدا‌۳ عبوری مظنون و در بررسی شماره پلاک آن متوجه شدند این همان خودرویی است که مالک آن سرقت آن را گزارش داده‌است. بعد از به دست آمدن این اطلاعات بود که مأموران خودرو را تا خیابان ۱۶‌متری مجیدیه تعقیب و زمانی که راننده از پشت فرمان خارج شد وی را بازداشت کردند. همان لحظه مردی که در صندلی شاگرد نشسته بود خود را به پشت فرمان رسانده و با فشار روی پدال گاز به سرعت از محل دور شد.
همزمان با انتقال متهم بازداشت شده به کلانتری مأموران موفق شدند ساعتی بعد خودروی سرقتی را حوالی خیابان مجیدیه جنوبی به صورت رها شده کشف و به پارکینگ منتقل کنند.

در بررسی سوابق متهم بازداشت شده مشخص شد که وی از مجرمان سابقه دار است که بار‌ها به اتهام جرائم مختلف بازداشت شده و به زندان افتاده بود. متهم همچنین گفت که خودروی مزدا ۳ را دوستش جمشید که از محل فرار کرد چهار روز قبل سرقت کرده بود. وی گفت: ما با پرسه در خیابان‌ها خودرو‌هایی را که وضع ایمنی مناسب نداشتند سرقت می‌کنیم و بعد از اوراق خودرو قطعات آن را در سایت‌های مجازی به فروش می‌رسانیم.

با اطلاعاتی که متهم در اختیار پلیس گذاشت جمشید هم ۱۳‌فروردین‌ماه در مخفیگاهش بازداشت و در بازرسی از محل مقدار زیادی از اسناد مربوط به خودرو‌های سرقت شده کشف شد. تحقیقات نشان داد که جمشید هم از مجرمان سابقه دار است که بار‌ها به اتهام جرائم مختلف بازداشت شده و به زندان افتاده بود.

سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری، رئیس پایگاه‌چهارم پلیس‌آگاهی با اشاره به اینکه دو متهم در اولین بازجویی‌ها به شش‌فقره سرقت اعتراف کرده‌اند گفت که به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه‌۱۵ تهران تحقیقات برای کشف جرائم بیشتر متهمان در جریان است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار