کلید سرقت از خانه دایی در دست خواهرزاده
کد خبر: 995919
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004B5D
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۵:۲۰
مردی که با همدستی دو نفر از دوستانش به خانه دایی‌اش دستبرد زده‌بود، پس از بازداشت ماجرای سرقت را شرح داد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، این پرونده هفتم آذرماه امسال و با طرح شکایت در کلانتری‌۱۶۴ قائم به جریان افتاد. شاکی که مردی میانسال بود در شرح شکایت خود گفت: خانه من در محله اقدسیه است و متوجه شدم که گاو صندوق خانه‌ام که حاوی ۳۰۰‌میلیون تومان پول و طلا بود سرقت شده است. وقتی پرونده در پایگاه‌یکم پلیس‌آگاهی بررسی شد شاکی جزئیات بیشتری از ماجرای سرقت را شرح داد. او گفت: پنج‌شنبه هفتم‌آذر ماه همراه خانواده‌ام در خانه خواهرم در محله چیتگر مهمان بودم. حدود ساعت‌۱۱ شب یکی از همسایه‌ها با من تماس گرفت و گفت که در آپارتمانمان باز است و احتمال می‌دهد که دزد به خانه‌مان زده باشد. من از او خواستم وارد خانه‌ام شود و من را از ماجرا با خبر کند. لحظاتی بعد همسایه‌مان تماس گرفت و گفت که وضع خانه به هم ریخته و احتمال می‌دهد که سرقت اتفاق افتاده باشد. وقتی خودم را به خانه رساندم متوجه شدم که گاو صندوق که در اتاق خواب بود و ۳۰۰‌میلیون‌تومان پول و طلا داخلش داشتیم سرقت شده است.

کارآگاهان پلیس بعد از حضور در محل و بررسی صحنه جرم متوجه شدند که سرقت از سوی فردی آشنا رقم خورده و به هم ریختگی خانه هم ساختگی است. آن‌ها متوجه شدند که سارق با در دست داشتن کلید وارد شده و مرتکب سرقت شده‌است بعد از آن بود که شاکی بار دیگر مورد تحقیق قرار گرفت.

او گفت که دست کلید خانه را همیشه داخل خودروی خود می‌گذاشت. شاکی توضیح داد: خواهرزاده‌ام که پویا نام دارد در کار نصب سیستم صوتی خودرو است. من شب حادثه خودروام را به او دادم که سیستم صوتی را روی آن نصب کند. وقتی خودرو را به من بازگرداند دیدم که جای دسته کلید خانه‌ام که داخل خودرو بود عوض شده است.

بعد از به دست آمدن این سرنخ بود که اول اسفندماه پسر ۳۲‌ساله مورد بازجویی قرار گرفت. او در بازجویی‌های فنی به سرقت با همدستی دو نفر از دوستانش اعتراف کرد. متهم گفت: شب حادثه بعد از اینکه پشت فرمان خودروی دایی‌ام نشستم خودرو را بررسی کردم و متوجه دسته کلید خانه‌اش شدم. از آنجا که دایی‌ام وضع مالی خوبی داشت و همیشه پول و طلا در خانه نگه می‌داشت تصمیم گرفتم که گاوصندوق‌اش را سرقت کنم.

متهم ادامه داد: ماجرا را با دو نفر از دوستانم به نام‌های کامران و سیروان مطرح کردم. بعد از موافقت آن‌ها بود که گاوصندوق را سرقت کرده و به سمت کرج حرکت کردیم و در محلی خلوت در آن را باز کرده و اموال با ارزش داخل آن را تقسیم کردیم.

سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت گفت: با اطلاعاتی که متهم در اختیار پلیس گذاشت دو همدست او هم چهارم اسفندماه بازداشت شد و به جرم خود اعتراف کردند. وی گفت: تحقیقات برای کشف جرائم بیشتر متهمان در جریان است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار