۹۰ درصد مبتلایان به کرونا با استراحت در منزل بهبود می‌یابند
کد خبر: 995668
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004B1A
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲
معاون وزیر بهداشت:
معاون وزیر بهداشت، گفت: حدود ۹۰ درصد کسانی که به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند به هیچ دارویی نیاز ندارند و می‌توانند در منزل استراحت کنند و بهبود یابند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: رضا ملک زاده با حضور در برنامه گفت و گوی ویژه خبری، افزود: بر اساس مطالعاتی که تاکنون بر روی ویروس «کرونا» انجام شده است با اطمینان می‌توانیم بگوییم که دارو‌های ضد ویروس به ویژه «تامی فلو» هیچ گونه تأثیری در پیشگیری و یا معالجه افراد در معرض این ویروس ندارد.

وی از مردم خواست داروی «تامی فلو» را برای این ویروس استفاده نکنند.

ملک زاده تاکید کرد: این دارو عوارض گوناگونی از جمله کم کردن اشتها دارد در صورتی که مبتلایان به بیماری «کرونا» باید خوب غذا بخورند.

وی اضافه کرد: تحقیقات بر روی دارو‌های جدیدتر را آغاز کردیم و اگر دارویی مؤثر باشد رسماً اعلام و تهیه می‌شود و در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

ملک زاده افزود: ممکن است برای برخی افراد، دارویی را که در کشورمان هم تولید می‌شود به نام «کلروکوئین» استفاده کنیم و یا مسکن‌هایی که ممکن است به آن‌ها کمک کند.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، گفت: علائم بیماری اکثر قریب به اتفاق مبتلایان به بیماری کرونا در مدت یک هفته کاهش می‌یابد و در هفته دوم، درمان می‌شوند و به هیچ دارویی نیاز ندارند.

ملک زاده افزود: بیشتر نسخه‌های مربوط به استفاده از داروی «تامی فلو» به دستورالعمل ابتدایی درمان بیماری آنفلوانزا بر می‌گردد و اکنون این دستورالعمل، تغییر و وزارت بهداشت هم آن را ابلاغ کرده است بنابراین از پزشکان هم تقاضا می‌کنیم این دارو را برای بیماران کرونا نسخه نکنند.

وی گفت: یکی از مشخصات ویروس کرونای جدید، میزان بالای سرایت آن است که ۱۰ برابر آنفلوانزا است و در نتیجه در مدت کوتاهی به تعداد بیماران، اضافه می‌شود.

ملک زاده درباره شیوه‌های مقابله با بیماری کرونا در کشور‌های مختلف، گفت: این شیوه‌ها به ملاحظات متفاوت کشور‌ها از جمله مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بر می‌گردد.

وی ادامه داد: در کشور‌هایی مانند چین و جنوب شرق آسیا به گونه‌ای است که مردم از دولت و حکومت، خیلی خوب اطاعت و توصیه‌های بهداشتی را اجرا می‌کنند و مردم نظم پذیر هستند و این موضوع در فرهنگ ما ضعیف‌تر است.

معاون وزیر بهداشت از مردم خواست توصیه‌ها و دستورات وزارت بهداشت برای مقابله با این بیماری را جدی بگیرند.

ملک زاده با بیان اینکه کلید کنترل این بیماری ماندن در خانه و شرکت نکردن در تجمعات است، افزود: به همبستگی ملی ماندن در خانه و حذف مسافرت‌ها و دید و بازدید‌های نوروزی نیاز داریم.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار