برنج نباید بیشتر از ۲۰ هزار تومان باشد
کد خبر: 995248
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AuO
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۰
دبیر انجمن برنج ایران معتقد است با توجه به افزیش ۱۰ درصدی تولید برنج داخلی در سالجاری و واردات بیش از نیاز، قیمت هر کیلوگرم از کیفی‌ترین برنج داخلی با کمترین ناخالصی نباید بیشتر از ۲۰ هزار تومان باشد.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین:  جمیل علیزاده شایق در گفتگو با «ایلنا» با اشاره به افزایش تولید برنج در کشور در پی بارش‌های مناسب در سالجاری اظهار کرد: بارش‌های مناسب در سالجاری علاوه بر استان‌های شمالی تولید برنج در استان‌های جنوبی را نیز افزایش داده‌است. وی ادامه داد:‌تر سالی موجب افزایش ۱۰ درصدی تولید برنج در کشور نسبت به سال گذشته شده‌است. شایق میزان تولید برنج در سالجاری در استان‌های جنوبی و شمالی را در مجموع ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن عنوان کرد. وی با بیان اینکه واردات برنج در سالجاری در حجم بالایی انجام شده‌است، افزود: حجم برنج وارداتی در سالجاری نسبت به سال ۹۷ افزایش داشته و روند ورود آن با تخصیص ارز ادامه دارد. شایق تصریح کرد: با توجه به تولید داخلی و واردات نه تن‌ها بازار کسری برنج ندارد بلکه با اضافه عرضه نیز روبه‌رو است.

به گفته وی، به‌رغم اعیاد و مناسبت‌های متعدد پیش‌رو انتظار می‌رود شاهد شوک به بازار برنج در بهار نباشم و بازار باثباتی را در ایام نوروز، ماه رمضان و ماه محرم تجربه کنیم.

شایق با بیان اینکه از اواسط بهمن ماه بازار برنج به ثبات نسبی رسیده‌است، اظهار کرد: این ثبات تا ماه محرم ادامه خواهد داشت، ورود به فصل کشت برنج در بهار نیز خود عامل دیگری برای بازار بدون تنش خواهد بود. وی گفت: از اواسط بهمن ماه کیفی‌ترین برج داخلی با کمترین ناخالصی با قیمت ۲۰ هزار تومان عرضه شده و تا امروز تغییر قیمت نداشته‌است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار