آماده باش ۲۵ ایستگاه آتش نشانی برای جلو گیری ازچهارشنبه سوری
کد خبر: 995105
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004As5
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۶
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان:
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: از مردم می‌خواهیم به دلیل شرایط ناشی از بیماری کرونا به هیچ وجه برای چهارشنبه آخر سال به بیرون از منزل نیایند. با این حال آتش نشانی بنابر وظیفه ذاتی خود با ۲۵ ایستگاه در سطح شهر اصفهان وجلوگیری از حوادث با آماده باش همه نیرو‌ها آماده امدادرسانی است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ،محسن گلابی با اشاره به اینکه به منظور جلوگیری از حوادث چهارشنبه سوری در شهر اصفهان، جلسات هماهنگی و آموزشی از سوی آتش نشانی از آبانماه در حال برگزاری است، اظهار کرد: در همین زمینه جلساتی با کارگروه سلامت شهر و استان، آموزش و پرورش و مربیان پرورشی مدارس برگزار شد.

وی ادامه داد: قرار بود مسئولان ایستگاه های آتش نشانی هم به مدارس رفته و آموزش های پیشگیری را به دانش آموزان ارائه کنند که با تعطیلی ناشی از کرونا در مدارس، این کار انجام نشد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان تصریح کرد: تهیه بروشور، تیزرهای آموزشی و پخش فیلم های آموزشی از صدا و سیما از دیگر اقدامات انجام شده و در دست اجراست.

کرونا حوادث چهارشنبه سوری را هم کاهش می دهد

وی با اشاره به اینکه مصاحبه با صدا و سیما و رسانه ها از دیگر اقدامات فرهنگی و آموزشی ما برای جلوگیری از بروز حوادث چهارشنبه سوری بوده است، گفت: طبق هر سال، همه نیروهای آتش نشانی در شهرداری اصفهان آماده باش هستند به طوریکه همه 25 ایستگاه آتش نشانی شهر اصفهان با نیروهای شیفت های استراحت در شب چهارشنبه سوری فعال خواهند بود.

گلابی افزود: در سال های اخیر، مکان برگزاری دورهمی های چهارشنبه سوری از درون شهر به باغات بیرون از شهر به ویژه در منطقه مرق اصفهان منتقل شده است و به همین سبب خطرات و حوادث ناشی از آتش سوزی در چهارشنبه پایان سال کاهش یافته است.

ضدعفونی چهار منطقه عملیاتی شهر اصفهان با چهار اکیپ آتش نشانی

وی ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و نیز شهر اصفهان انتظار و پیش بینی ما این است که امسال با حوادث کمتری در چهارشنبه آخر سال مواجه باشیم و از مردم هم می خواهیم برای رعایت ایمنی خود و شهروندان حضور کمتری در سطح شهر داشته باشند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه در روزهای کرونایی شهر اصفهان، نیروهای آتش نشانی با هماهنگی معاونت خدمات شهری هر شب با چهار اکیپ در چهار منطقه عملیاتی شهر در حال ضدعفونی مکان های عمومی، ادارات، بیمارستان ها و مطب های پزشکان هستند، گفت: این اقدام هر شب با حضور 40 نیروی آتش نشانی به صورت مستمر ادامه دارد.

وی افزود: نیروهای آتش نشانی در این راستا با دو خودروی مجهز به پمپ مه پاش اقدام به گندزدایی می کنند.

 

 

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار