برداشت ۳۰۰ هزار تنی از ذخایر استراتژیک نهاده‌های دامی کشور
کد خبر: 994965
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004App
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۶
به دلیل عدم تخصیص ارز از سوی بانک مرکزی نهاده‌های دامی داخل کشتی نزدیک بنادر ترخیص نشده است، از این رو در یک‌ماه اخیر بیش از ۳۰۰ هزارتن نهاده دامی از ذخایر استراتژیک در کشور توزیع شده است.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین:  به گزارش فارس، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور با بیان مطلب فوق با اشاره به عدم تخصیص ارز برای ترخیص بار کشتی‌های نهاده‌های دامی خاطرنشان کرد: حدود ۸۰‌روز است که بانک مرکزی ارزی را برای واردات نهاده‌های دامی به خصوص ذرت اختصاص نداده‌است و از طرف دیگر کشتی‌های بخش خصوصی در بنادر منتظر تخصیص ارز هستند که در صورت تخصیص، فروشنده‌های نهاده اجازه ترخیص بار از کشتی را صادر می‌کنند. حسن عباسی معروفان افزود: مشکل کشور نرسیدن نهاده‌های خریداری شده‌است که ارز آن به فروشندگان تحویل داده نشده است. وی تأکید کرد: در یکماه اخیر هم از ذخایر استراتژیک بیش از ۳۰۰‌هزارتن نهاده دامی در کشور توزیع شده است در حالی که چنین تکلیفی را نداشتیم. در صورت نرسیدن بار ذرت بخش خصوصی به بازار، تاوان آن را دولت و شرکت پشتیبانی امور دام باید بپردازند.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور افزود: از آن جایی که تولیدکنندگان جوجه‌ریزی داشتند و ممکن بود در کشور با کمبود مرغ مواجه شویم، مجبور به ورود شدیم تا مشکل بخش خصوصی برای توزیع نهاده دامی را تعدیل کنیم. وی افزود: بیش از یک‌میلیون و ۵۰۰‌هزار تن ذرت در بنادر است که با باقی اقلام به بیش از ۲ میلیون تن می‌رسد که همچنان در بنادر دپو شده و ارز آن تخصیص نیافته است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار