روزانه ۶۰۰ تن طلای کثیف در اصفهان استحصال می شود
کد خبر: 994133
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AcP
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان:
محمد صادقی گفت: از مجموع بیش از ۱۰۰۰ تن پسماند تر روزانه شهر اصفهان ۶۰ درصد مواد آلی )طلای کثیف (و قابل تبدیل شدن به کود کمپوست استحصال و ۴۰ درصد ریجکت (مواد غیر قابل بازیافت) به سایت سگزی انتقال و دفن می‌شود.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان در گفت و گویی ، اظهارداشت: روزانه بین ۱۵ تا ۱۶ تن پسماند عفونی و بیمارستانی از کلینیک‌ها، مطب پزشکان و بیمارستان‌های شهر اصفهان جمع‌آوری و دفن می‌شود در حالی‌که تکنولوژی روز دنیا، سوزاندن پسماندهای عفونی به خاطر خطرات و مشکلات زیست محیطی فراوان آن است؛ از این رو با سازمان حفاظت محیط زیست و دانشگاه علوم پزشکی هماهنگی شده تا ابر پروژه احداث پسماند سوز بیمارستانی در این کلانشهر اجرایی شود.

محمد صادقی با بیان اینکه اصفهان شهر بدون دفن پسماند چشم‌انداز پیش روی سازمان است، افزود: تلاش می‌کنیم تا سال ۱۴۰۰ با استفاده از روش‌هایی مانند هاضم بی‌هوازی و پیرولیز، دفن پسماند را به کمتر از ۱۰ درصد برسانیم.

وی گفت: ایجاد یک لندفیل استاندارد و عایق در برابر نفوذ شیرابه به خاک، ساخت سرند بالستیک با قابلیت جداسازی اجزای دوبعدی و سه بعدی پسماندها در فرآیند پردازش و طراحی و نصب مخازن زیرزمینی هوشمند در سطح شهر از جمله دیگر پروژه‌های سازمان بوده است.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان ادامه داد: از مجموع بیش از ۱۰۰۰ تن پسماند تر روزانه شهر اصفهان ۶۰ درصد مواد آلی و قابل تبدیل شدن به کود کمپوست است و ۴۰ درصد ریجکت (مواد غیر قابل بازیافت) به سایت سگزی انتقال می‌یابد که با ایجاد یک لندفیل بهداشتی دفن می‌شود.

صادقی با اشاره به اقدامات انجام شده این سازمان برای مقابله با ویروس واگیردار کرونا، افزود: در راستای جلوگیری از ابتلای کارکنان به ویروس کرونا، در مرکز پردازش پسماندهای خشک نیز برنامه‌های آگاهسازی شامل نصب بنر و پوستر آموزشی در نظر گرفته شده و کارکنان این مرکز به تجهیزات ایمنی و بهداشتی شامل دستکش، ماسک بهداشتی و محلول ضدعفونی مجهز شده‌اند.

وی تصریح کرد: در محل سازمان نیز علاوه بر تجهیز سرویس‌های بهداشتی به مواد شوینده مناسب، دستگاه محلول‌های ضدعفونی در چند نقطه مختلف سازمان مدیریت پسماند نصب شده تا افراد بتوانند پس از تماس دستهایشان با سطوح مختلف، آن‌ها را به منظور پیشگیری از انتقال ویروس ضدعفونی کنند.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با بیان اینکه روزانه کارکنان سازمان مدیریت پسماند مورد تست سلامت قرار می‌گیرند، اذعان داشت: تمام بخش‌های کارخانه پردازش از هفته قبل تاکنون به صورت روزانه ضدعفونی می‌شود.

وی بیان کرد: در صورت ایجاد شرایط اضطرار پسماندهای شهر وارد کارخانه پردازش نخواهد شد و به صورت مستقیم دفن می‌شود که البته برای انجام آن در کمیته بحران و معاونت شهری تصمیم‌گیری می شود.

صادقی ابرازداشت: به منظور حفظ سلامت کارکنان و پرسنل این سازمان، ناظران سازمان به تجهیزات مراقبتی و بهداشتی شامل ماسک‌های بهداشتی و دستکش یکبار مصرف مجهز شده‌اند تا در فعالیت‌های کنترلی خود از آنها استفاده کنند و افزون بر این محلول‌های ضدعفونی کننده دست در بین آنها توزیع خواهد شد تا پس از تماس دست‌هایشان با سطوح، آن‌ها را ضدعفونی کنند.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با اشاره به ارائه آموزش‌های لازم در زمینه خود مراقبتی به متصدیان ایستگاه‌های بازیافت و مأموران جمع‌آوری پسماند خشک، گفت: با توجه به لزوم پیشگیری از ابتلای به این بیماری، رعایت بهداشت فردی ضروری است به همین سبب برنامه آموزشی شامل ارائه آموزش‌های شفاهی همراه با تهیه و نصب پوسترهای آموزش پیشگیری از انتقال این ویروس در نظر گرفته شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار