بازداشت یکی از عاملان قطع ۲۰۰۰ خط تلفن در تهران
کد خبر: 993511
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ASN
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰
معاون مبارزه با جرایم سرقت های خاص پلیس آگاهی از دستگیری یکی از سارقان تجهیزات حوضچه‌های مخابراتی که باعث قطع بیش از ۲۰۰۰ خط در مرکز شهر و خسارت ۵ میلیاردی شده بود، خبر داد.
سرويس جامعه جوان آنلاين:  سرهنگ کارآگاه احمد نجفی گفت: ۶ آبان ماه امسال پرونده‌ای با موضوع سرقت تجهیزات و کابل‌های مخابراتی از شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران برای رسیدگی تخصصی به اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.

وی افزود: نماینده شرکت مخابرات در اداره هفدهم پلیس آگاهی پایتخت حاضر شد و اظهارکرد ۱۱ مهرماه ساعت ۶ صبح متوجه قطعی خطوط تلفن های محدوده‌های میدان انقلاب، خیابان کارگر، لبافی نژاد و میدان حر شدیم، در پی عازم شدن تیم‌های مهندسی مشخص شد حوضچه تجهیزات مخابراتی و کابل‌های تقاطع لبافی نژاد و چهار راه ابوریحان توسط سارق یا سارقان به سرقت رفته و موجب وارد شدن خسارت ۳ میلیارد ریالی شده است.

وی تصریح کرد: کارآگاهان برای تحقیقات پلیسی راهی محل سرقت شدند و در تحقیقات میدانی به دست آوردند، ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه صبح راننده و دو سرنشین یک دستگاه خودرو نیسان وانت طوسی رنگ سرقت را انجام داده‌اند.

نجفی افزود: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی پرونده مشابه دیگری مبنی بر سرقت تجهیزات مخابراتی در محدوه میدان بهارستان در فاصله کمتر از ۱۰ روز به اداره هفدهم ارجاع شد که در بررسی‌ها اولیه مشخص شد سرقت توسط همان افراد انجام گرفته است و آنان این بار نیز موجب وارد شدن خسارت ۲ میلیاردی شده‌اند.

معاون مبارزه با جرایم سرقت‌های خاص پلیس آگاهی افزود: درادامه تحقیقات پلیسی کارآگاهان موفق شدند پلاک انتظامی خودروی سارقان را شناسایی و در پایش‌های اطلاعاتی مالک خودرو به نام «جمال» ۴۳ ساله ساکن محدوده نازی آباد را شناسایی کردند.

وی با اشاره به اینکه در بررسی سوابق کیفری مالک خودرو، مشخص شد وی پیش‌تر با همین عناوین مجرمانه به دفعات مختلف دستگیر شده است، گفت: با هماهنگی‌های قضائی مالک خودرو در سوم اسفند ماه در مخفیگاهش دستگیر و خودرو نیسان وانت نیز در آن محل کشف شد و متهم به اداره هفدهم انتقال یافت.

نجفی افزود: متهم در بازجویی‌های پلیسی اظهارکرد که سرقت‌ها را به اتفاق دو همدستش انجام داده است و اموال را به افراد ناشناس در محدوده جنوب تهران فروخته و پول حاصله را بین خود تقسیم کرده‌اند.

معاون مبارزه با جرایم سرقت‌های خاص پلیس آگاهی با اشاره به اینکه در تحقیقات پلیسی مشخص شد همدستان متهم تحت تعقیب سایر مراجع قضائی نیز بوده و اکنون به شهرهای غربی کشور متواری شده‌اند، گفت: «جمال» با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده روانه زندان شده است و دستگیری هر دو متهم متواری در دستور کار کارآگاهان اداره هفدهم قرار دارد.
منبع: جام جم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار