توسعه رژیم تحریم‌ها برای کشور‌ها نگران‌کننده است
کد خبر: 993215
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ANb
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۴:۱۵
دبیر ستاد حقوق بشر با انتقاد از اقدامات قهری یکجانبه علیه ملت‌ها گفت: خطرات ناشی از توسعه رژیم‌های تحریم برای حقوق ملت‌ها و حقوق بشر نگران‌کننده است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: هشدار دبیر ستاد حقوق بشر درباره خطرات توسعه رژیم تحریم برای حقوق ملت‌ها در آخرین روز حضور علی باقری کنی معاون رئیس قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در ژنو، «شیرین مزاری» وزیر حقوق بشر پاکستان با وی دیدار کرد و طرفین بر اهمیت و ضرورت توسعه همکاری‌های حقوق بشری در ظرفیت‌های دوجانبه و بین المللی تأکید کردند.

در این دیدار که در حاشیه نشست شورای حقوق بشر در ژنو برگزار شد، باقری کنی با تأکید بر ضرورت تولید مفاهیم حقوق بشری منطبق با ارزش‌ها و هنجار‌های اسلامی، اظهار داشت: همکاری‌های قضایی میان دو کشور باید توسعه یابد. دبیر ستاد حقوق بشر از مهندسی موضوع اسلام هراسی از سوی برخی کشور‌های غربی و همچنین استفاده ابزاری برخی کشور‌ها از ظرفیت حقوق بشر انتقاد کرد و گفت: ضروری است گفتگو‌های همه‌جانبه با چارچوبی منظم و جامع میان دو کشور ادامه یابد تا با این اقدامات خصمانه مقابله شود. باقری کنی در ادامه بر ضرورت تشکیل گروه‌های هم فکر و مقابله با اقدامات قهری یکجانبه در قالب همکاری‌های دو جانبه و ترتیبات بین المللی تأکید کرد و افزود: خطرات ناشی از توسعه رژیم‌های تحریم برای حقوق ملت‌ها و حقوق بشر نگران‌کننده است. معاون رئیس قوه قضائیه همچنین خواستار توسعه روابط دو کشور ذیل سازو کار جنبش عدم تعهد شد و بر اهمیت ظرفیت استفاده از این جنبش تأکید کرد.

وزیر حقوق بشر پاکستان نیز در این دیدار ضمن ابراز نگرانی از موضوع ویروس کرونا خواستار همکاری برای اقدامات و ترتیبات پیشگیرانه در روند گسترش این بیماری شد. مزاری در ادامه به قوانین جدید پاکستان در حفظ کرامت شهروندان سالخورده در حوزه رفاه اجتماعی اشاره کرد و افزود: تداوم همکاری در عالی‌ترین سطوح، خصوصأ استفاده از تجارب ایران در عرصه‌های حقوقی و قضایی برای پاکستان حائز اهمیت است.

در پایان این دیدار در خصوص موضوعات نشست آتی سازمان کشور‌های اسلامی از جمله اعلامیه قاهره بحث و گفتگو شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار