منتخب مردم تهران: با کرونا‌ هراسی و نیز محتکران اقلام بهداشتی با اقتدار برخورد شود
کد خبر: 993007
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AKF
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۱
اقبال شاکری بر مقابله با شایعات و کرونا‌هراسی و توطئه‌هایی که رسانه‌های بیگانه و معاند ایجاد می‌کنند، تأکید کرد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: اقبال شاکری، منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم شورای اسلامی در گفتگو با فارس، با اشاره به گرانی‌های اخیر و احتکار برخی مواد ضروری و لازم در شرایط فعلی کشور، به‌ویژه توجه به شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: ستادی که در این خصوص تشکیل شده در یک قسمت در حال انجام کار‌های اساسی است و با قدرت کار خود را پیش می‌برد که باید آن را بهتر و مقتدرانه‌تر در کشور و تحکم کند.

وی افزود: وقتی یک مدیر از ستاد مبارزه با کرونا صحبت می‌کند باید آنچنان قدرتمندانه صحبت کند که یعنی همه حوزه‌ها زیر نظر ماست؛ بنابراین هر گونه ابهام و سخت گفتن و به جای دیگر حواله کردن این اقتدار را کم می‌کند.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم ادامه داد: اقدامات در حال بهتر شدن است و در حوزه توصیه‌های بهداشتی، تعطیلات مراکز بهداشتی، ورزشی و کلیه کار‌های گروهی ورود شده و کار‌های خوبی در حال انجام است، ولی بحث دیگری هم وجود دارد که در خصوص مباحث تکمیلی این ستاد باید قوی‌تر وارد شود.

شاکری در ادامه یادآور شد: ستاد مذکور در مواردی از جمله کسانی که در مورد اقلام مورد نیاز مردم احتکار می‌کنند، گرانفروشی می‌شود و سوء‌استفاده و فرصت طلبی می‌شود، باید ورود کند و همزمان با کلیه اقدامات این نظارت باید انجام شود.

وی همچنین یادآور شد: این نکته مهمی است که در حال حاضر و در شرایط فعلی، برخی از این موضوع سوءاستفاده می‌کنند از جمله قیمت برخی اقلام مورد نیاز مانند صیفی‌جات، مواد ضدعفونی کننده، ماسک و مواردی از این قبیل اینگونه برخورد می‌کنند که علاوه بر اینکه احتکار کرده و به بازار انتقال نمی‌دهند و قیمت را چندین برابر می‌کنند بلکه نوهی هراس در مردم ایجاد می‌کنند.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: تعزیرات و سازمان‌های مشابه باید از حقوق مردم دفاع کنند. این سازمان‌ها باید ورود کرده و محکم برخورد کنند. اینکه می‌گویند گزارش دهید تا ما بررسی کنیم، یعنی چه؟ مگر خودشان نمی‌بینند که در داروخانه‌ها و مراکز این مواد وجود ندارد یا چندین برابر قیمت معمول به فروش می‌رسد؟ نمی‌بینند قیمت لیمو شیرین و لیمو ترش در بازار چقدر است؟ به نظرم این‌ها یک اشتباه بزرگ مرتکب شده‌اند. این‌ها باید بگویند ما به عنوان مدعی‌العموم خودمان مستقیم ورود می‌کنیم. اینکه می‌گویند ما صبر می‌کنیم تا ببینیم چه کسی به ما گزارش می‌دهد درست نیست. پس حمایت از مردم کجا رفته؟

شاکری افزود:‌وقتی همه می‌گویند و علناً هم در بازار این گرانفروشی و احتکار را می‌بینیم، بنابراین باید به صورت مستقیم ورود کرده و ستاد نیز باید محکم و با اقتدار با متخلفان برخورد کند. همچنین در این رابطه چند مورد را رسانه‌ای کنند و نشان دهند که قاطعانه از حقوق مردم دفاع می‌کنند، چرا که این‌ها واقعاً ظلم و اجحاف به مردم است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار