آمادگی خراسان رضوی برای سرمایه گذاری‌های مشترک با استان نجف
کد خبر: 992478
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ABi
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴
استاندار خراسان رضوی مطرح کرد:
استاندار خراسان رضوی در دیدار سرکنسول عراق در مشهد ضمن اعلام آمادگی برای همکاری‌های اقتصادی گفت: تجربه‌های موفق اقتصادی خراسان رضوی می‌تواند در قالب مشاوره و سرمایه گذاری‌های مشترک در اختیار استانداری نجف قرار گیرد.

علیرضا رزم‌حسینی در دیدار سرکنسول عراق در مشهد که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: امیدواریم در زمان ماموریت سرکنسول عراق در مشهد، روابط بین خراسان رضوی و نجف اشرف ارتقا یابد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران کمک‌های سخاوتمندانه‌ای در حوزه امنیت عراق انجام داده است، همین موضوع باعث شده احساس برادری و اخوت بین دو ملت ادامه پیدا کند.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه کشور ایران برای ساخت عتبات عالیات تاکنون اقدامات مناسبی را انجام داده است، افزود: تکمیل پروژه‌هایی که در این زمینه وجود دارد با همان جدیت قبل ادامه پیدا خواهد کرد.

رزم‌حسینی با اشاره به خدماتی که از طرف شهرداری مشهد درایام اربعین در شهر نجف صورت گرفت، ادامه داد: هزاران نفر از کارکنان شهرداری مشهد مسئولیت بهداشت، نظافت و تغذیه زائران اربعین حسینی را برعهده داشتند.

وی با ابراز علاقمندی و آمادگی برای اجرایی شدن پروتکل خواهر خواندگی نجف اشرف و مشهد، افزود: خراسان رضوی تجربه‌های بسیار موفقی در حوزه اقتصاد دارد که می تواند در قالب مشاوره و سرمایه‌گذاری های مشترک به استانداری نجف ارائه شود.

استاندار خراسان رضوی در انتهای سخنان خود با بیان ظرفیت تورسیم سلامت در خراسان رضوی از سرکنسول عراق در مشهد دعوت کرد که از ظرفیت‌های اقتصادی استان بازدید کند.

در این دیدار سرکنسول عراق در مشهد گفت: دو کشور ایران و عراق و ملت‌های آن‌ها شرایط بسیار سختی در طول تاریخ پشت سر گذاشته‌اند اما علی رغم این شرایط همواره تلاش کرده‌اند روابط خود را حفظ کنند.

اسعد سلطان ابو گلل افزود: دشمنان هر چه برای تفرقه انداختن بین دو ملت ایران و عراق تلاش کردند، موفق نشدند، در این راستا بسیاری از روابط و ویژگی‌های مشترک بین دو کشور ایران و عراق باعث شده رابطه خوب بین دو کشور ادامه پیدا کند.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار