صالحی امیری: امروز روز زیبایی در تاریخ ورزش ایران است
کد خبر: 992356
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004A9k
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹
رئیس کمیته ملی المپیک پس از مزین شدن خانه کشتی به نام یک شهید گفت: زمانی پهلوانان و قهرمانان بزرگی بین ما بودند و در ورزش روح پهلوانی دمیدند و همچنان باعث افتخار هستند.
سرویس ورزشی جوان آنلاین: سیدرضا صالحی امیری صبح امروز در حاشیه مراسم افتتاح خانه کشتی شهید ابراهیم هادی در جمع حاظرین اظهار داشت: امروز روز بسیار زیبایی در تاریخ ورزش ایران است و کشتی به مثابه نگینی درخشان در ورزش قهرمانی می‌درخشد و اگر در جهان ورزش احساس غرور می‌کنیم باید آنرا در کشتی جستجو کنیم. هر فضایی که در آن، زمانی در آن روحی دمیده شود باعث افتخاراست. روح پهلوانی در اینحا دمیده شده و زمانی پهلوانان و قهرمانان بزرگی در اینجا بودند و روح پهلوانی دمیدند و باعث افتخار هستند.

رئیس کمیته ملی المپیک تصریح کرد: در این سالن اتفاق دیگری هم افتاد که مهم‌تر از آن، وجه روحانی بود و این سالن امروز مقدس شده و از امروز که به نام شهید شد باید حرمت شهید را حفظ کنند. اگر نام گذاشتید باید مرام شهید را هم دنبال کنید. از امروز در کلام و قضاوت و رفتارمان دقت کنیم چرا که از امروز به غیر از خانه کشتی امروز مقدس شده است. از این نگاه کشتی در ورزش ایران زمین یک ورزش نیست. اگر ایرانیان در ورزش جهان احساس غرور میکنند بلکه به خاطر هدیت و نماد این کشور و وپرچم این سرزمین است.

وی افزود: کشتی وارث تبار و ریشه ورزش ایران زمین است. این ملت به ریشه‌های خودش افتخار میکند. کشتی در این سرزمین هم ریشه دارد. به همین دلیل نگاه ما به کشتی فراتر از ورزش قهرماتی است و بستری برای رسیدن به ورزش قهرمانی است و کانون تربیت نسل جوانی است که همگرایی و فضیلت و اخلاق را تربیت میکند. مدال‌ها به کشتی هویت نداد بلکه اخلاق و پهلوانی به کشتی هویت داد.

وی در پایان گفت: یادی کنیم از همه کسانی که در کشتی نقش داشتند. کشتی یک تبار و یک تاریخ دارد. کشتی با همه رشته‌های ما متفاوت است. برخی رشته‌ها وارداتی است و برخی فقط برای قهرمانی است، اما کشتی هویت ساز است. یعنی بنیان‌های ارزشی که جامعه را به هم نزدیک میکند. موظفیم کشتی را به عنوان نماد ورزش ایران حمایت کنیم. در حد توان وزارت و کمیته هر آنچه بتوانیم برای کشتی انجام میدهیم. الان که در مسیر المپیک هستیم و همه امکانات را برای موفقیت در توکیو بکار خواهیم گرفت و امیدوارم به حرمت این شهید امیدوارم کام ملت ایران در المپیک شیرین شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار