تکیه کشتی ایران بر قله قاره کهن
کد خبر: 992268
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004A8K
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۳
تکرار قهرمانی فرنگی در آزاد
به دنبال قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی در مسابقات قهرمانی آسیا، تیم ملی کشتی آزاد هم ترک عادت نکرد و در این مسابقات قهرمان شد تا باز هم ثابت شود ایران قدرت بلامنازع کشتی قاره کهن است.
فريدون حسن
سرویس ورزشی جوان آنلاین:  تیم ملی کشتی آزاد ایران با کسب دو مدال طلا، دو نقره و چهار برنز به مقام قهرمانی رقابت‌های آسیا در دهلی نو هند دست یافت. شاگردان غلام محمدی که در پایان مسابقات پنج وزن اول این مسابقات موفق به کسب یک مدال طلا، یک نقره و دو برنز شده بودند، دیروز و در آخرین روز مسابقات در پنج وزن دوم با حریفان خود سرشاخ شدند.

اتفاق مهم دیروز رقابت‌ها در وزن ۱۲۵ کیلوگرم افتاد، جایی که کشتی ایران با پرویز هادی امید کسب مدال طلا را داشت، اما سنگین‌وزن کشورمان در کمال ناباوری در مرحله نیمه‌نهایی مقابل حریف قزاق خود ضربه فنی شد و به رده‌بندی رفت. با این حال آزادکاران کشورمان دیروز با کسب یک طلا در ۹۲ کیلوگرم و یک نقره در ۸۶ و دو برنز در وزن‌های ۷۴ و ۱۲۵، در نهایت عنوان قهرمانی این مسابقات را به دست آوردند و بر بام قاره کهن ایستادند.

ابراهیمی تنها طلایی روز دوم
صبح دیروز احمد بذری و محمدجواد ابراهیمی کشتی‌گیران اوزان ۸۶ و ۹۲ کشورمان با غلبه بر تمام حریفان مراحل مقدماتی راهی دیدار‌های نهایی این دو وزن شدند.

در ۸۶ کیلوگرم احمد بذری پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۵ بر ۴ عظمت دولت بیکوف، دارنده مدال نقره آسیا از قزاقستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه‌نهایی با نتیجه ۱۶ بر ۵  عیسی شاپیف از ازبکستان را از پیش‌رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. بذری در دیدار نهایی به مصاف شوتارو یامادا از ژاپن رفت که این کشتی در نهایت با نتیجه ۱۰ -۱۰ مساوی به پایان رسید تا حریف ژاپنی برنده شود و بذری نقره بگیرد.

محمدجواد ابراهیمی، آزادکار ۹۲ کیلوی کشورمان هم در دور نخست با نتیجه ۶ بر ۲ ایلیسخان چیلایف از قزاقستان را شکست داد. وی در دور دوم و در مرحله نیمه‌نهایی با نتیجه ۱۰ بر ۲ آجی نیاز صفرنیازاف از ازبکستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. رقیب ابراهیمی هم در فینال یک ژاپنی بود، او به مصاف تاکوما اوتسو رفت و ۱۰ بر صفر حریفش را مغلوب کرد و طلایی شد.

شگفتی در ۱۲۵ کیلوگرم
اما سه کشتی‌گیر دیگر ایران یعنی مجید داستان در ۶۱ کیلوگرم، مصطفی حسین‌خانی ۷۴ و پرویز هادی در ۱۲۵ کیلوگرم با راهیابی به دیدار‌های رده‌بندی شانس کسب مدال برنز را داشتند که حاصل تلاش آن‌ها کسب دو مدال برنز و یک عنوان پنجمی بود.

در این بین، اما عدم راهیابی پرویز هادی به فینال وزن ۱۲۵ کیلوگرم با ضربه فنی شدن مقابل حریف قزاقستان شگفتی روز دوم مسابقات بود که همه را غافلگیر کرد. پرویز هادی در دور اول با نتیجه ۱۴ بر ۴ عمر سارم از سوریه را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل آیال لازاریف، قهرمان آسیا از قرقیزستان با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز شد و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. هادی در این مرحله مقابل یوسوپ باتیرمورزایف از قزاقستان با نتیجه ۴ بر صفر ضربه فنی شد و به دیدار رده‌بندی رفت. او در این دیدار کشتی‌گیر تاجیک را ۰۱ بر صفر برد و برنزی شد.

مجید داستان، کشتی‌گیر ۶۱ کیلوی کشورمان در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر گامبایار نامسرای از مغولستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب اولوبک ژولدوشبیکوف، دارنده مدال طلای زیر ۲۳ سال جهان از قرقیزستان شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال راهی گروه بازنده‌ها شد. داستان در این گروه مقابل نوربولات عبداله یف از قزاقستان با نتیجه ۱۲ بر ۲ به برتری دست یافت و راهی دیدار رده‌بندی شد. حریف وی در این دیدار راحول آواره از هند بود که نماینده کشورمان با قبول شکست مقابل این حریف به عنوان پنجمی دست پیدا کرد.
در وزن ۷۴ کیلوگرم مصطفی حسین‌خانی در دور نخست با نتیجه ۳ بر صفر بکجان ژامبولوف از قرقیزستان را از پیش‌رو برداشت. وی در دور بعد مقابل جیتیندر از هند با نتیجه ۲ - ۲ مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال به گروه شانس مجدد رفت. حسین‌خانی در این گروه پارینا چامنانجان از تایلند را با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب کرد و به دیدار رده‌بندی راه یافت. وی در این دیدار به مصاف سومیابازار زاندانبود از مغولستان رفت و در یک کشتی برتر ۵ بر صفر پیروز و صاحب مدال برنز شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار